Gadżety

Inteligentna laska dla seniorów

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
11 komentarzy Dyskutuj z nami

Cel laski Modecom Safe Stick: zapewnienie wygody, bezpieczeństwa i łatwego kontaktu z najbliższymi.

Modecom Safe Stick

Nowoczesne technologie powinny ułatwiać życie nie tylko młodym, ale też seniorom. W myśl tej zasady firma Modecom opracowała Safe Stick – inteligentną laskę, która gwarantować ma wygodę, a jednocześnie bezpieczeństwo i możliwość łatwego kontaktu z najbliższymi.

Firma Modecom mówi, że stworzyła Safe Stick z myślą o seniorach cierpiących na choroby układu krążenia i inne kontuzje nóg. Podstawowym zadaniem tego produktu jest oczywiście ułatwianie chodzenia. Dzięki wielu elektronicznym komponentom funkcjonalność Safe Stick wybiega jednak znacznie dalej.

Modecom Safe Stick GSM

Wewnątrz laski Modecom Safe Stick znajduje się moduł GSM. Dzięki niemu możliwe jest łatwe prowadzenie rozmów telefonicznych, ale też alarmowanie bliskich o sytuacji zagrożenia (w tym celu istnieje przycisk SOS). Ważna jest również obecność modułu GPS umożliwiającego szybką lokalizację użytkownika.

W rączkę laski wbudowana została również latarka ułatwiająca poruszanie się w ciemnościach oraz odnajdywanie przedmiotów. Całość została ponoć wykonana z materiałów o wysokiej jakości. Urządzenie – według zapewnień producenta – jest solidne, wytrzymałe i nadaje się do użytkowania w każdym warunkach atmosferycznych.

Modecom Safe Stick rączka

Co o tym myślicie?

Źródło: Modecom

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  A dla młodzieńców to co? O inteligentną laskę trudno w każdym wieku.
  12
 • avatar
  baca130
  "Inteligentna laska dla seniorów" Można to też trochę inaczej interpretować :D
  11
 • avatar
  NewUnnamedUser
  Smartchick
  Całkiem niezła ta czarnula ;D
  4
 • avatar
  Konto usunięte
  "Inteligentna laska dla seniorów" - jakby była w kolorze żółtym to by nie była inteligentna
  1
 • avatar
  Kenjiro
  Modecom nie kojarzy mi się z wytrzymałością na długie lata, chociaż pomysł niezły.

  Poza tym literówka się zdarzyła: "moduł GMS", a może raczej GSM? ;)
  1
 • avatar
  apuk666
  Spodziewałem się czegoś innego...
  1
 • avatar
  asceta
  Jako wnuk kobiety bardzo niezależnej za to ze słabym zdrowiem, przyklaskuję pomysłowi. Guzik SOS (zgaduję, że można go zdefiniować) jest moim zdaniem strzałem w dziesiątkę. Moduł GPS także jest bardzo dobrym pomysłem w przypadku osób starszych, które miewają czasem problemy z koncentracją i mimo ogólnej sprawności mogą potrzebować pomocy i transportu.
  Czego brakuje? Po pierwsze, pulsomierza, po drugie czujnika nacisku, który pomógł by dostosować długość laski. Trzecia rzecz to policyjny "panic button".
  Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?
  1
 • avatar
  BluePandoraBox
  całkiem ciekawy pomysł + kartę Virgin Mobile Fremium z darmowymi 30 minutami co miesiąc i nawet kosztów nie będzie generować, a na awaryjną sytuację powinno wystarczyć