Oprogramowanie

Internet Explorer 8.0 RC1 już jest

przeczytasz w 1 min.

Microsoft wypuścił wreszcie długo oczekiwaną wersję Release Candidate 1 Internet Explorera 8. Oznacza to, że przeglądarka jest już prawie gotowa i po paru miesiącach testów jej finalna wersja powinna ujrzeć światło dzienne.


IE w nowej odsłonie został wyposażony w specjalny pasek adresu, będący w stanie wyszukiwać strony na podstawie słów kluczowych, podobnie, jak ma to miejsce w Firefoxie 3. Dzięki technologii WebSlices, użytkownicy mogą śledzić fragmenty interesujących ich stron (na przykład pogodę, czy wykresy notowań giełdowych) w oddzielnym okienku. Funkcje InPrivate pozwalają z kolei na odfiltrowywanie reklam, czy też oglądanie stron bez pozostawiania śladów w historii przeglądarki.

Oprócz nowych możliwości poprawiono również szybkość i stabilność Internet Explorera. Jego nowa wersja szybciej wczytuje strony, daje nowe możliwości nawigowania po stronach i została tak zaprojektowana, aby można było łatwo zamknąć zawieszoną stronę w jednej z zakładek, nie powodując przy tym problemów z działaniem całej przeglądarki. Microsoft chwali się również dużymi udoskonaleniami w zakresie bezpieczeństwa.

Microsoft twierdzi, że Internet Explorer 8.0 będzie najlepszą przeglądarką na rynku, ale jednocześnie przyznaje, iż nie wierzy w to, że nowy IE przyciągnie użytkowników, którzy już zdążyli przerzucić się na inne przeglądarki. Sugeruje nawet, że konkurencja sprzyja innowacyjności. Przypomnijmy, że udział w rynku Mozilli Firefox przekroczył niedawno 20%.

Nowego Internet Explorera 8.0 RC1 można ściągnąć ze stron Microsoftu. Może to jednak nie być proste, ponieważ chętnych jest tak wielu, że serwery nie nadążają z ich obsługą.

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  WebSlices nie ma jakiejś takiej wtyczki na FF?
  • avatar
   CougarV6
   0
   "ale przyznaje jednocześnie, iż nie wierzy w to, że nowy IE przyciągnie użytkowników, którzy zdążyli się już przerzucić się na inne przeglądarki. "

   Też w to nie wierze.
   • avatar
    Szymon331
    0
    Jaki by nie był IE8 to i IE10 to za mało bym porzucił Lisa ;)
    • avatar
     atx_maniek
     0
     No tak, nie jest zły ale dobry też nie jest. Ja głownie patrze na zgodność ze standartami i widac tu postep, lepiej tez dziala JavaScript co ma znaczenie dla ludzi piszacych aplikacje AJAXowe ale wydajnosc w JS nie powala, pozostaje daleko w tyle za FF i Opera.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      U mnie w tej wersji jak i w poprzedniej (BETA) nie działa CTRL+F czyli wyszukiwanie na stronie !!
      Zna ktoś może rozwiązanie tego problemu ?
      Pozdrawiam
      • avatar
       JASIEK202
       0
       Macintaier: U mnie dziala wszystko bez problemu po wcisnieciu Ctrl + F u gory po lewej stronie wyskakuje okienko znajdz na stronie.. Pozdrawiam.
       • avatar
        19arek93
        0
        Nie ściągne go, ale w Win7 na b.słabym komputerze chodził przyzwoicie. Niemniej odpada w konkurencji z innymi przeglądarkami. Ale brawa za spooory postęp :)
        • avatar
         0
         Może ktoś z userów byłby zainteresowany opisaniem w mini-recenzjach, w kilku słowach, czym różni się IE7 od IE8 ?
         • avatar
          Maciej Gan
          0
          Ooo i ma lepsze wsparcie dla wirusów! xD
          • avatar
           tunczyk1
           0
           najwazniejsza zmiana to szybkosc. na drugi rzut oka to pare kosmetycznych zmian w gornym pasku. powiem ze jest calkiem znosnie ale i tak wole opere. szybsza, gesty mysza, stabilniejsza, bezpieczniejsza i ma wlasneko klienta poczty :)