Systemy operacyjne

iOS 9 już na 25% urządzeń Apple

przeczytasz w 1 min.

Nie jest tajemnicą, że na podobny wynik kolejne wersje Androida pracować muszą kilka ładnych miesięcy.

iOS 9

Apple udostępniło już system iOS 9. Można było przypuszczać, że bardzo szybko zacznie on trafiać do kolejnych użytkowników i dokładnie tak się dzieje.

Proces wdrażania aktualizacji ruszył wieczorem 16 września. Trzeba przyznać, że postępuje on niezwykle płynnie. Bardzo dobrze udowadniają to statystyki zbierane przez mixpanel. To z nich dowiedzieć można się, że już po 24 godzinach od udostępnienia aktualizacji iOS 9 zainstalowany został na ponad 12% urządzeń z logo Apple.

Był to jednak tylko początek. Po 48 godzinach, a zatem wczorajszego wieczoru, mówić można było już o wyniku ponad 21%. Obecnie jest on jeszcze wyższy i wynosi 25,67% (stan na godzinę 7:00,19 września).

iOS 9

Nie jest tajemnicą, że na podobny wynik kolejne wersje Androida pracować muszą kilka ładnych miesięcy. Nie można jednak w tym miejscu obwiniać za to Google, ponieważ w tym przypadku kwestie aktualizacji zależą od producentów smartfonów i tabletów, a tym zazwyczaj się z nimi nie śpieszy. Apple może zatem wyniki śrubować, ponieważ iOS kontroluje jedynie urządzenia z logo nadgryzionego jabłka.

Ich właściciele mogą zatem cieszyć się z takiego obrotu spraw. Dla przypomnienia dodajmy, że iOS 9 udostępniony został na następujących urządzeniach:

Dostaliście już aktualizację?

Źródło: mixpanel, pcadvisor

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  chrisu1982
  8
  totalnie bez spiny, pytam bo jako user androida nie wiem, a mnie to zastanawia
  czy iphone dostal wkoncu mozliwosc wysylania przez BT i co mozna ustawic dowolna mp3 jako dzwiek budzika?
  • avatar
   WEXEL
   3
   A ja pamiętam, jak pierwsze iPhony nie miały możliwości wysyłania MMSów :) Beke miałem z tego, bo byle telefon to potrafił ale najdroższy, najukochańszy już nie. Tak się zaczął 'amejzing".... :D
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Odnoszę wrażenie, że Apple robi coraz gorsze systemy. Pod względem optymalizacji idą w kierunku starszych Androidów. Mój iPad Air (który przecież nie jest taki stary) z wersji na wersję chodzi coraz wolniej. iOS 9 miał przynieść większą wydajność, lecz widzę że system wręcz spowolnił. Animacje są tak płynne jak na Androidzie 2 (w szczególności przy "multitaskingu") :/ Mój następny tablet na pewno będzie z Andkiem bo od 5 (a właściwie już od 4.4) widać pracę jaką wykonało Google pod względem wydajności. Kupiłem sprzęt od Apple-a główne ze względu na płynność działania systemu - od iOS 8 główny argument przemawiający za Apple-m zniknął...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Być może na iPhone-ach jest ok, ale na iPadzie Air nie :/ Co chwilę łapie lagi i drobi przy animacjach (jak na oko to 10-15 fps). Z resztą system zwolnił u mnie wraz z wydaniem iOS8 :/ Może mam go przywrócić do fabrycznych?
     • avatar
      Nullmaruzero
      -1
      No i to jest zdecydowana zaleta i przewaga Apple nad Androidem. W Andku nie dość że po roku aktualizacji już nie dostajesz to jeszcze to rozdrobnienie na producentów i modele i różne terminy aktualizacji itp itd. A jeszcze jak krytyczne błędy wykryją to już kaplica na starych telefonach. Bawić się w Cyanogena nie mam ochoty bo nie mam telefonu zastępczego w razie zbrickowania sobie obecnego taką zabawą. Ehh, żeby był system stabilny i wydajny jak Windows z funkcjami Androida i updejtami jak u Appla, to by było coś :D
      • avatar
       Marucins
       0
       Cwaniaczki, jak nie masz najnowszej wersji to nie zainstalujesz np. softu od Apple :)
       Z drugiej strony jeśli jeszcze przed premierą 9.0 puszczono będę 9.1 to nie możne dobrze świadczyć o tej wersji softu, ale to się już powtarza z wersji na wersję.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Nie patrząc na moją kompletną niechęć do apple i ideę że to apple lepiej wie czego mi trzeba, to muszę pochylić czoła. Apple przede wszystkim *dostarcza* aktualizacje do swoich urządzeń. W marnym świecie androida można o tym zapomnieć, model aktualizacji jest kompletnie zwalony.
        • avatar
         maniakDVD
         0
         Po aktualizacji, mój iPhone 5 może nie przyspieszył jakoś znacząco, ale poprawiła się zdecydowanie płynność, gdyż na iOS 8 dostawał czasami małej czkawki. Ogólnie jestem zadowolony ;)
         • avatar
          maniakDVD
          0
          Po aktualizacji, mój iPhone 5 może nie przyspieszył jakoś znacząco, ale poprawiła się zdecydowanie płynność, gdyż na iOS 8 dostawał czasami małej czkawki. Ogólnie jestem zadowolony ;)