Systemy operacyjne

Apple pokazuje, że aktualizacja systemu nie musi dotyczyć tylko najnowszych urządzeń

przeczytasz w 1 min.

iOS 9 pojawi się na wszystkich urządzeniach, które obecnie korzystają z iOS 8.

Apple iOS 9

Wczorajszy wieczór przyniósł nam zapowiedź systemu iOS 9. Przedstawialiśmy wam już jego najważniejsze funkcje, ale osobną kwestię poświęcić wypada temu, jakie urządzenie będą mogły z dobrodziejstw nowej platformy skorzystać. Tutaj informacje są bardzo optymistyczne.

Apple kieruje się bowiem jednym tylko kryterium, dzięki czemu iOS 9 pojawi się na wszystkich urządzeniach, które obecnie korzystają z iOS 8. Jest to zatem naprawdę spore grono, które obejmuje smartfony iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5C, iPhone 6, iPhone 6 Plus, tablety iPad 2, iPad trzeciej i czwartej generacji, iPad Air, iPad Air 2, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3 oraz iPoda touch piątej generacji.

Producent pochwalił się wczoraj, iż iOS 8 zainstalowany jest obecnie na około 83% wszystkich urządzeń z logo Apple. Za rok mówić będziemy o podobnym, a być może nawet lepszym wyniku iOS 9. Jak sytuacja z aktualizacjami wygląda u głównego konkurenta?

Najnowsze statystyki systemu Google Android, o których pisaliśmy wam na początku tego miesiąca, są chyba najlepszą odpowiedzią. Lollipop, a więc najnowsza z obecnych na rynku wersji tego systemu, może pochwalić się rynkowymi udziałami na poziomie nieznacznie przekraczającym 12%. Losy Androida M nie będą raczej od tego odbiegać.

Źródło: inf. własna, developer.android, phonearena

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  WaxYL
  17
  Oh jak fajnie, dzięki temu starsze modele będą nadawały się tylko do odbierania telefonów bo zostaną tak zapchane przez nowy OS. Stara polityka Apple, zamulić starego by zmusić do kupna nowego:)
  • avatar
   Hedrox
   8
   Zupełnie jakby Microsoft tego nie pokazywał. I to nawet w dużo lepszym stylu niż Apple.
   • avatar
    mgtan
    7
    Moment ale co my porównujemy?? iOS kontra Android? Na ilu urządzeniach jest iOS i dla ilu producentów jest udostępniany?

    Apple i jego 83% trzeba porównać do jednego "producenta" teflonu np. Google i jego Nexusy, a nie do całości rynku Androida.

    iOS powstał na potrzeby jednego producenta i jego modeli -3-4 rocznie. Android powstał jako platforma dla kilkudziesięciu producentów i każdy z nich robi swoja wersje Androida.
    • avatar
     suntzu
     1
     Mnie bardziej ciekawi, żebyście pokazali, które funkcje z iOS9 będą działać na iP4s
     • avatar
      Gregu82
      1
      filmik ukazujący zmiany jakie przynosi update do ios 9
      https://www.youtube.com/watch?v=dZSZiPg-wF0
      • avatar
       cyferluu
       0
       "Producent pochwalił się wczoraj, iż iOS 8 zainstalowany jest obecnie na około 83% wszystkich urządzeń z logo Apple"

       Jak się nie ma opcji na downgrade, bo Apple nie pozwoli, to taki wynik nie dziwi. Reszta iosowego rynku to zapewne IP4 z ios7 z Indii czy innych mniej rozwiniętych krain :)
       • avatar
        robgrab
        -2
        Apple pokazał że aktualizacja nie musi dotyczyć tylko najnowszych urządzeń z prostej przyczyny, iOS 8 to była porażka tak optymalizacyjna jak i związana z błędami i użytecznością. Mi spokojnie po kilka razy dziennie na Air wywalają się strony typu macrumors czy redmondpie, a sam system w wielu miejsca zamula. 9 to będzie 8 jaka powinna zostać zaprezentowana rok temu.
        • avatar
         Tyskie89
         -3
         A ja sie pozbylem mojego ipada 2 bo myslalem ze nie bedzie mial updatea
         • avatar
          Marucins
          0
          Zaraz zaraz a 8 co niby dostało? Te same urządzenia.
          A jak to się skończyło dla starszych modeli? Zostali z ledwo działającą iOS7, która aż prosi się o kupienie nowego urządzenia z logo jabłka.
          Apple wyda nowy iOS9 ale jak to będzie działało na takim 4S?
          Mało było doskonałych przykładów jak to superduper wersja iOS postarzała i ograniczała produkt?

          Będziemy mieli powtórkę z rozrywki.