Systemy operacyjne

iPhone z Androidem? Dzięki tej obudowie to możliwe

przeczytasz w 1 min.

Połączenie, które na pierwszy rzut oka nie ma racji bytu jest całkiem realne. Projekt nie wejdzie jednak raczej do powszechnego użytku.

Właściciele iPhone'ów nie są raczej największymi zwolennikami systemu Google Android. Jeśli jednak komuś marzy się połączenie smartfona z logo Apple i systemu od Google to udowodniono, że nie jest to niemożliwe.

Nick Lee z Tendigi Engineering pochwalił się kolejnym ciekawym projektem. Ostatnio udało mu się uruchomić Windows 95 na smartwatchu, tym razem postanowił odpalić Androida (kompilacja 6.0.1 z Nexus 5X) na smartfonie iPhone 6S.

Teoretycznie zadanie jeszcze trudniejsze, ale wykonalne. Poniższy materiał wideo pokazuje, że cały zabieg zakończył się sukcesem.


Jak widać, samo działanie systemu wygląda na poprawne, ale co do płynności działania można mieć już spore zastrzeżenia. Trzeba jednak pamiętać, że mówimy tutaj o ciekawostce, a sama obudowa to tak naprawdę coś zdecydowanie więcej, ponieważ ukryte są w niej komponenty odpowiadające za pracę całej konstrukcji podczas gdy iPhone ogranicza się praktycznie do roli wyświetlacza (całości towarzyszy odpowiednia aplikacja). Dzieło Nicka Lee dokładniej niż filmik obrazuje poniższa grafika.

iPhone z Androidem obudowa

Źródło: Tendigi Engineering

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  afgan25
  5
  JA się pytam po co :D:D haha:D
  • avatar
   Skaza
   2

   Zatem, tak naprawdę nie uruchomił Androida na iPhone. Więc dlaczego wprowadzacie w błąd?

   • avatar
    Nalovp
    1
    Widać różnicę w płynności działania systemu :)
    • avatar
     Dudzio993
     0
     Ma łeb :)
     • avatar
      Konto usunięte
      -1
      "sama obudowa to tak naprawdę coś zdecydowanie więcej, ponieważ ukryte są w niej komponenty odpowiadające za pracę całej konstrukcji podczas gdy iPhone ogranicza się praktycznie do roli wyświetlacza (całości towarzyszy odpowiednia aplikacja)." A czyli odpalił serwer VNC na andku i klienta na iphonie, no faktycznie ten sam poziom co napisanie emulatora win95 pod androida...
      • avatar
       Wasek
       0
       "Finally - Android on iPhone" - ja kupiłem swojego pierwszego iPhone właśnie, żeby uciec od Androida.