Akcesoria

"Simple RAID Adapter" - nowy sposób łączenia dysków i macierzy RAID

przeczytasz w 1 min.

Firma PhotoFast, znana głównie z produkcji dysków SSD, zaprezentowała ciekawe urządzenie dzięki któremu połączymy nasze dyski w macierz RAID bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania.

G-Monster Evolution "Simple RAID Adapter" zbudowany jest na małej, pomarańczowej płytce PCB. Na jednej jej stronie znajdziemy złącze zasilające i SATA II a po drugiej stronie dwa złącza zasilające i dwa SATA II. Za jego pomocą możemy połączyć dwa dyski HDD lub SSD i podłączyć je do komputera jako jeden dysk twardy działający w RAID. G-Monster Evolution obsługuje RAID 0, RAID 1 oraz RAID JBOD o maksymalnej szybkości przesyłania danych do 270 MB/s dla odczytu i zapisu. Tryby RAID możemy konfigurować za pomocą dołączonego oprogramowania. Urządzenie nie może obsługiwać dysków SSD posiadających wewnętrzne połączenie RAID 0 między dwiema lub więcej kostkami pamięci NAND. Do tej grupy należą między innymi dyski SSD PhotoFast G-Monster V2, V3 Patriot Warp, OCZ Apex i G. Skill Titan.

Cena i data pojawienia się w sklepach nowego urządzenia niestety nie są znane.

Źródło: techPowerUp

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  19arek93
  0
  Mogli dać SATA3 bo z tego co widzę to nawet jeden szybki SSD potrafi być przychamowany przez SATA2.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   No właśnie... Poza tym o jakie dodatkowe oprogramowianie chodzi? O samą możliwość RAID na płycie głównej czy może o coś innego??

   Jedyną korzyść jaką widzę z tego rozwiązania to "oszczędność" portów i satysfakcja, że może wykorzystamy na maxa port ;)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    nie rozumiem jednego przecież nawet płyty za 150 zł od intela takie DG33TL jest zbudowane na mostku południowym serii ICH9R podkreślam literkę R która mówi że mamy do czynienia z wysokiej jakości intelowskim RAIDem który poradzi sobie w trybie RAID5 a nie jakieś tam 2 dyski i 0 lub 1 więc KA MAN zaznaczam że płyta ma 6 portów SATA; nie mówcie że ICH9R nie wykorzysta całego przydzielonego mu transferu na magistrali PCIE
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Sa dyski SSD ktore pracuja z predkoscia 2x wieksza wiec nie widze powodu by korzystac z tego "spowalniacza". Malo kto ma dysk SSD a co dopiero dwa identyczne..
     • avatar
      lordofpixel
      0
      "... oraz RAID JBOD ..." - te dwa pojęcia sie wykluczają albo RAID albo JBOD
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Ot ciekawostka i nic więcej, pożądnej maciorki na tym nie uklepie.
       • avatar
        Gothar
        0
        Dziwna płytka PCB wygląda jak wyrwana z dysku twardego z dolutowanymi złączami xD
        Hahahaha a cena chyba nie powinna przekroczyć 30zł