Gadżety

Domowe roboty iRobot wchodzą na kolejny poziom

przeczytasz w 2 min.

Praktyczne technologie zwiększają nasz komfort.

iRobot Roomba 880 relaks

Jednym z podstawowych zadań nowych technologii jest zwiększanie komfortu ludzkiego życia. To zdecydowanie robią roboty domowe, które wyręczają nas w obowiązkach. Jak wynika z ostatniego raportu Fast Company – najbardziej innowacyjną firmą w branży robotyki jest obecnie iRobot. Toteż z dużym zainteresowaniem przyglądamy się jej nowościom. W ofercie amerykańskiego producenta pojawiło się właśnie kilka nowych modeli.

Linia robotów odkurzających iRobot Roomba poszerzyła się właśnie o dwa kolejne modele – 870 i 880 (dostosowany do większych metrażów). Nowe urządzenia mają być dokładniejsze i sprawniej radzić sobie w naszych domach – efektywność zbierania zabrudzeń z trudnodostępnych miejsc wzrosła podobno aż o 50 proc. 

Najważniejszą nowością jest nowy, opatentowany system AeroForce Performance Cleaning. Jego działanie opiera się na umieszczonej w zbiorniku turbinie generującej 5-krotnie większą moc ssącą niż miało to miejsce u poprzedników. Skuteczność optymalizowana ma być także dzięki akceleratorowi koncentrującemu strumień powietrza bezpośrednio na powierzchnię podłogi. Na plus jest też zwiększona pojemność. Całości dopełniają natomiast gumowe, elastyczne szczotki, mające usprawniać zbieranie sierści i włosów oraz filtr HEPA stworzony z myślą o alergikach. 

iRobot Roomba 880 wygląd

Podobnie jak poprzednie modele z serii Roomba linia 800 została wyposażona w dokładny system nawigacji iAdapt, całotygodniowy programator, technologię DirtDetect II (w oparciu o czujniki akustyczne i optyczne robot wykrywa obszary silniej zabrudzone, aby robot zintensyfikował na nich pracę) oraz funkcję informacji głosowych o konieczności opróżnienia zbiornika.

Premiera nowych robotów iRobot Roomba odbędzie się 1 czerwca bieżącego roku, a sugerowane ceny to 2699 (za model 870) i 3099 złotych (za 880).

iRobot Roomba 880 pokój

W ofercie firmy iRobot pojawił się także nowy robot myjący podłogi – Scooba 450. Pod odświeżonym wyglądem kryje się także nowy system sprzątania opierający się na trzech cyklach – zamiatanie i zwilżanie, szorowanie i zasysanie (z szybkością 600 obrotów na minutę) oraz kończące cały proces osuszanie.

Zgodnie z zapowiedzią producenta – robot iRobot Scooba 450 charakteryzuje się 99,3-procentową skutecznością w czyszczeniu powierzchni z pospolitych bakterii. Jest to możliwe dzięki konstrukcji zbiornika zapobiegającej mieszaniu się czystej wody z tą zabrudzoną. Inną innowacją jest wprowadzenie dwóch trybów pracy – pełny (40-minutowy dla powierzchni do 28 m²) i skrócony (20-minutowy dla powierzchni do 14 m²).

iRobot Scooba 450 wygląd

Według firmy iRobot, najważniejsza nowością w modelu Scooba 450 jest odświeżone zarządzanie i obsługa. Robot został wyposażony w cztery centralne przyciski funkcyjne – powiadamianie o stanie urządzenia, wybór trybu pracy, zwolnienie zbiornika oraz CLEAN, który nie tylko włącza robota, ale też w miarę postępu zaświeca kolejne pola sygnalizując na jakim etapie aktualnie się znajduje.

Podobnie jak Roomba 800, robot iRobot Scooba 450 pojawi się na rynku 1 czerwca. Sugerowana cena katalogowa urządzenia wyniesie 2699 złotych.

iRobot Scooba 450 pokój

Źródło: iRobot

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Gości po melanżu też by mógł pozbierać.
  • avatar
   Konto usunięte
   6
   Jak pozbiera też śmieci i ubrania z podłogi to bierę.
   • avatar
    kamil112234
    4
    przydała by się jakaś prezentacja możliwości
    • avatar
     yendrek
     4
     Amerykańskie wynalazki... Gdyby ci amerykanie ruszyli swoje dupy do sprzątania, może nie byli by tak otyli jak teraz są :P
     • avatar
      Konto usunięte
      3
      Miałem takie coś w domu z dobre 7lat temu to tylko brud po podłodze rozmazywał, ciekawe czy zrobili jakiś postęp.
      • avatar
       Dragonik
       1
       Myślałem żę apple wzięło się za sprzęt sprzątający.
       • avatar
        Konto usunięte
        1
        Niestety, ale taki robot nie poradzi sobie z leżącą zużytą prezerwatywą po weekendowym balecie. Jeśli nawet zassie, to po przejechaniu metra stanie popsuty... A szkoda.
        • avatar
         Maxdamage
         0
         Jedynym co muszę wiedzieć o tego typu odkurzaczach to fimlik na jutubie ( nie chce mi sie teraz szukać) na którym koleś przychodzi do domu , a tam okazuje się ,że pies zesrał się na dywanie, a robo odkurzacz rozsmarował to dokładnie po całym mieszkaniu.

         Tyle w temacie ;)
         • avatar
          Fiona
          0
          Miałam podobny patent po 30 dniach zdechł, drugi po 4 miesiącach.
          Sorry na parę lat pass
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Innowacją jest wprowadzenie dwóch trybów pracy – pełny (40-minutowy dla powierzchni do 28 m²) i skrócony (20-minutowy dla powierzchni do 14 m²).

           : ))

           pełny tryb - 40 minut na 28m^2 i skrócony - 20 minut na 14m^2

           : ))

           to na czym polegać ma ten skrócony tryb....?
           • avatar
            karolj
            0
            Znajoma ma to od 2lat w domu , na parterze śmiga jak tylko wyjdzie do pracy, na pietrze drugi, czujni ustawione na schodach, tak samo, wychodzi do pracy a ten już zasuwa. Patent niezły, czysto , nie kurzy się.