Smartfony

Jak zrobić zrzut ekranu smartfona (iOS oraz Android)?

przeczytasz w 1 min.

Zrzut ekranu to bardzo przydatna funkcja, a skorzystanie z niej nie jest trudne. Wystarczy tylko wiedzieć, jakiej kombinacji klawiszy lub gestu użyć.

Na smartfonach wykonujemy szereg różnych czynności. Często pojawia się konieczność zachowania czegoś i wtedy z pomocą śpieszy zrzut ekranu (screenshot). Trzeba jednak wiedzieć, jak szybko go wykonać.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że dla wielu z Was nie stanowi to najmniejszego problemu. Pamiętajcie jednak, że są osoby, które dopiero zaczynają przygodę ze smartfonami lub najzwyczajniej w świecie nie są z nimi dobrze obeznane. Zdziwilibyście się, jak często szukają odpowiedzi na zadane w tytule pytanie. Dlatego też powstał poniższy wideoporadnik dla początkujących.

Porady pokazaliśmy na czterech popularnych smartfonach i dwóch wspomnianych już systemach operacyjnych - Google Android oraz Apple iOS. Wybór padł na modele: Samsung Galaxy S8, Honor 9, Google Pixel oraz Apple iPhone 7.


Źródło: inf. własna

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Skaza
  8

  Panownie, zawsze może trafić się młoda osoba, która dopiero rozpoczyna przygodę ze smarftonem. Ciekaw jestem, ilu z Was już pierwszego dnia, pierwszy raz trzymając w ręku pierwszego smartfona, ogarniało wszystko - każdy aspekt systemu i urządzenia ;)

  • avatar
   Gallheari
   -3
   Dla mnie ten "poradnik" kompletnie nie na miejscu. to się nadaje na małą sekcję, gdzie wyświetlane są ciekawostki opisane w 2 zdaniach. "Czy wież że,...".
   • avatar
    Gallheari
    -3
    Dla mnie ten "poradnik" kompletnie nie na miejscu. to się nadaje na małą sekcję, gdzie wyświetlane są ciekawostki opisane w 2 zdaniach. "Czy wież że,...".
    • avatar
     kitamo
     -6
     powiem tak, złote tematy benczmarka mnie już powoli zaczynają niszczyć.

     Mateuszu, serio nie było ciekawszego pomysłu by cokolwiek napisac?
     Jest tak wiele tematów które mogą być przydatne dla normalnego czytelnika ale żeby pisać o tym ze na ekranie smartfona da się zrobić zrzut ekranu to już szczyt.
     • avatar
      hex3n
      -9
      LOL! W kolejnym odcinku: Jak wyłączyć/ponownie_uruchomić fon :)
      • avatar
       Marucins
       0
       Co telefon to inaczej.
       Może lepiej byłoby zrobić tekstowy poradnik i rozpisać większość modeli :)