Smartfony

Masz dość nagich selfie? Ten smartfon powstrzyma przed ich robieniem

przeczytasz w 2 min.

Nowy japoński smartfon wyposażony jest w „Ochronę Smartfona”, która nie ma na celu zabezpieczania telefonu. W tym przypadku to telefon dba o bezpieczeństwo użytkownika.

W Japonii ogromną popularnością cieszą się iPhone’y. Jednak nie każdy chce lub może wydać większą kwotę na taki smartfon i musi zadowolić się tańszym modelem.

Na japońskim rynku smartfonów istnieje segment zwany „smartfonami kakiyasu”, czyli po prostu tańszymi od znanych wszystkim flagowców. I właśnie wśród takich urządzeń znajduje się model z ciekawą funkcją.

Tone e20

Tone e20

Najnowszym modelem budżetowego smartfona jest Tone e20. Został wypuszczony na rynek przez taniego dostawcę Tone Mobile i jak za kwotę 19 800 jenów (około 700 złotych) ma całkowicie akceptowalną specyfikację.

Wyposażony jest w wyświetlacz 6,26 cala, Android 9.0, pamięć 64 GB, 4GB RAM, a także aparat z potrójnym obiektywem, który nadaje się do fotografowania szerokokątnego.

Tani smartfon ze sztuczną inteligencją na pokładzie

Telefon wyróżnia jednak wyposażenie w postaci systemu ochrony. I to nie ochrony przed kradzieżą, wirusami czy uszkodzeniem. Oferowana w Tone e20 „Ochrona Smartfona”to system sztucznej inteligencji współpracujący z aparatem fotograficznym. System analizuje zdjęcie tuż po jego zrobieniusprawdzając, czy jest „nieodpowiednie” - czyli szuka elementów nagości.

Tone Mobile nie wyjaśnił dokładnie o jaką ilość nagości chodzi. Wiadomo jedynie, że Ochrona Smartfona nie pozwala robić nagich selfie. Zatem zdjęcie chociażby nagich ramion czy pleców również może się do takich zaliczać.

Jeśli jednak użytkownik pokusi się o nagie selfie, zobaczy poniższy komunikat z informacją, że nie można zrobić zdjęcia. Wtedy też dane zdjęcie zostaje odrzucone bez zapisywania.

Tune e20

Komunikat błędu z informacją „zdjęcie nie zostało zrobione z powodu nieodpowiedniej zawartości”.

Ochrona Smartfona

Firma Tone Mobile nie opracowała Ochrony Smartfona z powodu chęci powstrzymania dorosłych (i odpowiedzialnych, miejmy nadzieję) ludzi przed wysyłaniem sobie pikantnych zdjęć. Chodzi tu bardziej o ochronę dzieci i nastolatków. Firma twierdzi, że chce zapewnić większe bezpieczeństwo młodszym użytkownikom, na przykład przed licznymi oszustwami internetowymi, które nakłaniają młode osoby do zrobienia sobie nieodpowiednich zdjęć. Później zdjęcia mogą być wykorzystane do szantażu pod groźbą ich opublikowania.

Ochronę Smartfona można również połączyć za pomocą aplikacji z telefonem drugiej osoby, na przykład rodzica lub małżonka. Kiedy użytkownik Tone e20 spróbuje zrobić sobie nieodpowiednie zdjęcie, połączony telefon otrzyma alert z datą, godziną, informacją GPS o miejscu wykonania zdjęcia oraz ocenzurowaną miniaturkę zdjęcia. Co ciekawe, według Tone Mobile zgłaszane niewłaściwe obrazy używane są tylko do tego powiadomienia i nie są przechowywane na urządzeniu ani żadnym serwerze.

Tone e20

Teoretycznie ochronę można wyłączyć, kiedy dorośli chcą normalnie korzystać z aparatów w swoim telefonie.

Chyba musimy powoli godzić się z faktem, że sztuczna inteligencja będzie nam towarzyszyć (czy tego chcemy czy nie) i jest upychana już praktycznie wszędzie, również w tanie smartfony. Ale w tym przypadku, może jest to dobre rozwiązanie?

Źródło: nlab.itmedia.co.jp, soranews24.com

Warto zobaczyć również:

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  raspo
  20
  Na ekranie ikonka blokady aparatu, a zdjęcie po cichu na serwery... ;-) Już samo analizowanie czy zdjęcie jest nagie czy nie, budzi nieufność do takiego smartfona.
  • avatar
   10
   koszmar influencerki - chcesz wrzucić fotę tyłka na insta, a smartfon nie pozwala
   • avatar
    Warmonger
    7
    Zdjęcia od 8/10 nie są blokowane ;)
    • avatar
     Smuga
     3
     Ale po jaką cholerę to komu? Uzależnionym od robienia sobie takich fot? Rozumiem blokada OGLĄDANIA takich w ogóle - może jakiś paranoik coś takiego będzie chciał dla dzieciaka - zwykła cenzura by to była w tedy. Ale tak? Myślałem, że posiadanie mózgu wystarczy aby czegoś nie robić.
     • avatar
      chemix
      1
      ... a ludzie od wieków dzielili się na mądrych i głupich
      • avatar
       mjwhite
       0
       Sefie jak sefie, ale przynajmniej ochroni innych przed zrobieniem im głupiego kawału.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        ciekawe czy usuwa z fotki WC spod fotografowanej osoby :) w sam raz na dzópki insta :)
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Nie mam dość nagich selfie, dziewczyny nie wstydźcie się i wysyłajcie do mnie ile chcecie. :D
         • avatar
          kabanosek
          0
          Ciekawe czy chroni przed selfie po stosunku. Największa plaga ;/
          • avatar
           Redness
           0
           a wystarczy nie mieć kibla w głowie i sobie gołych zdjęć telefonem nie robić, a potem nie płakać, że "wyciekły" :)