Monitory

JDI prezentuje monitor 8K4K z odświeżaniem 120 Hz

przeczytasz w 1 min.

A wszystko to Japończycy zmieścili na 17 calach. Robi wrażenie.

JDI 8K4K

Podczas gdy najwięksi technologiczni giganci próbują nas zachęcić monitorami o rozdzielczości 4K lub dużej częstotliwości odświeżania, na prowadzenie nieoczekiwanie wysuwa się JDI – japoński producent znany raczej z małych wyświetlaczy do smartfonów i tabletów. 

Firma JDI (znana też jako Japan Display) zaprezentowała monitor wyposażony w ekran o przekątnej 17,3 cala, na którym wyświetlany jest obraz w rozdzielczości 8K4K, a więc 7680 x 4320 pikseli. To oznacza 33,2 mln pikseli wyświetlanych równocześnie i daje zagęszczenie na poziomie 510 ppi.

Monitor JDI został wyposażony w panel LTPS (Low Temperature Poly Silicon), który w porównaniu ze standardowym TFT pozwala uzyskać większe zagęszczenie pikseli przy jednocześnie mniejszym zużyciu energii, a przy okazji szerokie kąty widzenia (176 st.). 

Jeśli taka liczba pikseli na tak małym wyświetlaczu zrobiła na was wrażenie, to wiedzcie, że na tym nie koniec. Firma JDI poszła za ciosem i postanowiła zaoferować w tym monitorze częstotliwość odświeżania 120 Hz. Obraz jest zatem nie tylko bardzo ostry, ale też płynny.

Pozostałe elementy specyfikacji to jasność sięgająca 500 cd/m2 oraz kontrast o współczynniku 2000:1.

Monitor JDI 8K4K zostanie oficjalnie pokazany światu 7 października, podczas CEATEC Japan 2015.

Źródło: ComputerBase, NHK

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  12
  Kiedys grało się w 320x240 a tryb SVGA był dla wybranych z mocnymi maszynami
  • avatar
   piotreeek
   4
   Gierki w 8K...marzenie :)
   • avatar
    Dudi4Fr
    2
    I co my mamy zrobić z tym ekranem? 17 cali to bardziej do laptopa niż do stacjonarki. A to tego przy 7680 x 4320 pikseli nie ma co podchodzić bez Quad SLi z Tytanów X. I czym to podpiąć? HDMI 2.0a i DP1.3 mają "tylko" 4K w 60fps a tu nie dość że rezolucja 4 razy większa to jeszcze 2 razy więcej klatek na sekundę. Trzeba będzie lecieć na kilka Display Port?
    • avatar
     kokosnh
     1
     Jestem bardzo ciekawy jak wypada LTPS w kątach widzenia w porównaniu do IPS
     • avatar
      adi777
      0
      piotreeek ,i co myślisz że 8k zamieni brzydkie kaczątko w pięknego łabędzia?