Gry

Jesienią zagramy w FIFA 11

Maciej Piotrowski | Redaktor serwisu benchmark.pl
19 komentarzy Dyskutuj z nami

Koncern Electronic Arts ogłosił oficjalnie kolejną odsłonę jednej z najpopularniejszych serii piłkarskich – FIFA. Już pierwsze jej zapowiedzi sugerują spore zmiany.

Zgodnie z komunikatem prasowym FIFA 11 ma na nowo zdefiniować autentyczność doznań gracza za sprawą nowego mechanizmu nazwanego Personality+. Odpowiadać on będzie za zachowanie się poszczególnych graczy na boisku. Dzięki temu odwzorowane zostaną prawdziwe umiejętności każdego z zawodników.

„Personality+ to ewolucja pozwalająca na dokładne odzwierciedlenie unikatowego stylu każdego z zawodników, dzięki czemu posiadają oni indywidualną osobowość w grze FIFA 11” – powiedział producent gry - Kaz Makita. „Udało nam się opanować silnik gry na tyle, by odzwierciedlić indywidualne zachowania i umiejętności piłkarzy.”

Ten intrygująco zapowiadający się mechanizm pozwalać ma na tworzenie bazy danych statystyk zawodników występujących w grze oraz śledzenie ich postępów i umiejętności przy pomocy 36 atrybutów i 57 cech. Electronic Arts bardzo mocno promuje ten element przyszłej gry na co wskazywać może fakt, iż do pomocy przy konstrukcji owej bazy zatrudniono 1700 specjalistów na całym świecie, którzy zajmą się obserwacją piłkarzy i aktualizowaniem ich statystyk. Dzięki temu najlepsi zawodnicy będą mogli pokazać swoje rzeczywiste umiejętności w grze.

Dodatkowym usprawnieniem w FIFA 11 będzie system Pro Passing. Dzięki niemu skuteczność podań będzie zależna nie tylko od umiejętności gracza trzymającego pad, ale także od sytuacji na boisku i zdolności prowadzonego zawodnika.

Zgodnie z zapowiedziami FIFA 11 pojawi się na rynku już jesienią w wersjach na konsole Playstation 3, Xbox 360, Nintendo Wii, Playstation 2, Nintendo DS., PSP oraz komputery PC.

Źródło: informacja prasowa Electronic Arts Polska

 

 

Zobacz także:

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Koncern Electronic Arts zawsze zapowiada zmiany w serii FIFA i nic albo nic dobrego z tego nie wynika potem.
 • avatar
  Szymon331
  Heh,znowu będzie to samo tylko z dopiskiem "11" w tytule ;)
 • avatar
  Konto usunięte
  A co z rewelacjami CD-Action, że wersja PC będzie wreszcie tę samą graficznie wersją co konsolowe? Żadnego potwierdzenia?
 • avatar
  Spirit
  Nie uwierzę aż nie zobaczę. W ostatnią fajną FIFE grałem bodajże dwa lata po Pierwszej Komunii. Po tym całkiem dałem sobie spokój bo każda część ważyła więcej a nie zmieniało się nic oprócz składów.
 • avatar
  shavomir
  Wersja PC błaga o inną szatę graficzną. W tym roku walka na blaszakach między PES a FIFA może być ciekawa.
 • avatar
  Bastus78
  Jak ktoś nie grał w wersje konsolowa FIFY 10 i WORL CUP 2010 to nie powinien się wypowiadać.
 • avatar
  Konto usunięte
  Ja w te rewelacje CD Action o next genie na PC nie wierzę. Zwykła kaczka dziennikarska i nabijanie ludzi w butelkę
 • avatar
  dawid_dj
  Fifa na konsole i na PC to dwie różne produkcje:
  - konsole wymiatają - gram w FIFA 10 na Xboxie od 6 miesięcy i oderwać się od tego nie idzie - oczywiście Xbox Live obowiązkowo (choć jest trochę rzeczy do poprawy)
  - na PC to stary silnik, który nie przeszedł żadnej rewolucji. Jednym słowem ten kto grał w Fife na konsole i przesiądzie się na PC to nie ma PC czego szukać - inny gameplay.

  Grałem w demo WC 2010 (Xbox) i widać, że EA wyeliminowało drobne błędy z 10 i dodało kilka wodotrysków. Jeżeli produkcja EA dalej będzie się tak rozwijać jak teraz, to wyjdzie znowu najlepsza kopanka na konsole pod słońcem.

  Sam PES 10 (Xbox) nie przypadł mi do gustu.
  Mimo wszystko w wersji na PC PES 10 jest bardziej grywalny od Fify 10 (PC).
 • avatar
  ARCANIA4
  Kto zagra to zagra! :(
 • avatar
  falcon32
  Potwierdzam wersja na PC i na PS3 to dwa różne światy. Grywalność zdecydowanie lepsza n PS3. Nic nie przebije gry na 50" w Full HD.
 • avatar
  Konto usunięte
  Przecież to było do przewidzenia że jesienią będzie nowa Fifa.
 • avatar
  kopczenko
  Ciul z Fifa na PC - jesienia zagramy w nowego NFS. Chcialem pograc na piecu w fife 10 - dla mnie kaszana nieziemkska, moj ideal to byla FIFA 06. konsole tutaj bija pc, ale PES wymiata fife i basta.
 • avatar
  Konto usunięte
  Dzlaczego wersja na PC tak odstaje od wersjii konsolowych?!?!? Przecież dzisiaj nawet laptopy mają wydajniejsze karty graficzne niż konsole! Lenie!