Jobs, Ballmer i Google Team - wpływowi 2010

przeczytasz w 2 min.

W zestawieniu osób najbardziej wpływowych w świecie techniki zwyciężył prezes Apple.

 Warto przeczytać:
 

Nikogo to chyba nie dziwi, wszak Steve Jobs i jego firma od lat dyktują trendy w świecie technologii. To dzięki Apple elektroniczne gadżety przestały być symbolem skomputeryzowanych "geeków", a stały się symbolem popkultury. Steve Jobs tworzy player mp3 - cały świat chce iPoda, a oba słowa stają się synonimami. Steve Jobs pokazuje MacBooka - cały świat kupuje laptopy, pokazuje iPhone'a - telefony z dnia na dzień stają się dotykowe. Wreszcie pokazuje iPada - ludzie nagle odkryli istnienie tabletów.

W zestawieniu serwisu T3.com zebrano aż setkę osób najbardziej wpływowych w świecie techniki. Tuż za Jobsem znalazł sie Steve Ballmer - prezes Microsoftu. Odziedziczył firmę po Billu Gatesie, zaś za jego kadencji firma notuje dość sporo porażek. Trudno jednak winić za to Ballmera - wszak Gatesowi przyszło rządzić w zupełnie innych czasach. Wielkim sukcesem nowego prezesa jest natomiast kierunek, w którym zmierza system Windows czy konsola Xbox 360.

Trzecie miejsce przypadło teamowi Google czyli trójce Eric Schmidt, Larry Page, Sergey Brin. Przed rokiem dwójka założycieli Google była na szczycie, teraz dopiero zamyka podium. Nie należy się tym jednak przesadnie sugerować - gigant być może w ostatnim roku nie szokował premierami, ale znakomicie trzyma się w każdej materii. Internetowo jest niemal bezkonkurencyjny, a Android zdobywa rynek mobile z rekordową prędkością. Kolejnym mocnym uderzeniem będzie zapewne ChromeOS.

A dalej znaleźli się m.in. prezesi Foxconnu, Intela, Facebooka, Samsunga, LG i Nintendo. Zapraszamy do zapoznania się z całym rankingiem pod tym adresem.

Polecamy artykuły:
Proste Eyefinity - Sapphire Radeon HD 5770 Flex Twoja pamięć podręczna - test 15 pendrive'ówInternetowi terroryści

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Z cyklu : A tymczasem w zacofanym kraju o nazwie Polska. Nikt nie słyszał o przebojach apple. Ich produkty są tylko kilkakrotnie droższe od swoich odpowiedników przy czym pensję mamy 5-6 razy mniejszą, a i chęć wyduszenia drugiego polaka z oszczędności jest odpowiednio większa.
  • avatar
   bialyikar
   0
   co do naszej pensji, to masz rację, ale co do cen produktów Apple, to delikatnie się mylisz. Produkty Apple mają porównywalną cenę do konkurencji (a czasami nawet są tańsze). Nie porównuj iMaca, czy też Maca Pro do zwykłego składaka. Maci mają swoje odpowiedniki w komputerach firmowych takich jak np. Dell.
   • avatar
    Dragonik
    0
    Hahaha akurat w to że coś wyjdzie z apple i odrazu wszycy to chca to w to nie uwierzę bo akórat poco mam przepłaćać za znaczek apple skoro mogę mieć coś lepszego i taniej.
    • avatar
     Warmonger
     0
     Zabił mnie ten cytat w uzasadnieniu dla Jobsa:

     "He understands what consumers want, even when they don’t."