Ciekawostki

Joost TV dla wszystkich

przeczytasz w 0 min.

W oficjalnym blogu twórców Joost TV pojawiła się informacja, że internetowa telewizja będzie od teraz dostępna dla wszystkich zainteresowanych użytkowników. Przypomnijmy, że Joost jest multimedialnym pomysłem opartym na technologii peer-to-peer oferującym dostęp do setek programów i kanałów telewizyjnych. Projekt finansowany jest wyłącznie z reklam nie obarczając przy tym odbiorców dodatkowymi kosztami.

O jego istnieniu po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć już 9 miesięcy temu, jednak do teraz, był on kierowany do wybranych odbiorców. Twórcami Joost są te same osoby, które tworzyły sukces internetowych aplikacji Kazaa oraz Skype. Wiele rozwiązań technologicznych zostało zaimplementowanych w przypadku internetowej telewizji opartej na aplikacji Joost. Mimo kilku miesięcy prac nad jej rozwojem, użytkownik nadal może pobrać ją jedynie w wersji Beta – mimo iż obecna wersja oznaczona jest jako 1.0.

Aktualna wersja oprogramowania dostępna dla systemów Windows i Mac OS X, nie jest pozbawiona wad. Mimo wszystko jakość oferowanego obrazu zdecydowanie przemawia na korzyść Joosta. Miejmy nadzieję, że serwis będzie dalej się rozwijał oferując jeszcze lepsze parametry działania.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!