Laptopy

JP Morgan – Ostrożny optymizm co do NVIDII

przeczytasz w 1 min.

Analitycy znanej na całym świecie amerykańskiej instytucji finansowej JP Morgan opublikowali właśnie swoje oceny dotyczące najbliższej przyszłości firmy NVIDIA.

Z analiz wynika, że „zieloni” w drugim kwartale 2009 przebiją swoje wyniki z początku roku, uzyskując wyższe przychody i zyski. Przyczyni się do tego silna pozycja chipsetów firmy, stabilizacja oferty kart graficznych oraz dobra sprzedaż graficznych stacji roboczych.

Są też mniej optymistyczne wieści. Analitycy są szczególnie zaniepokojeni przedłużającą się niepewnością co do licencji na chipsety dla procesorów Intela. „Niebiescy” twierdzą, że NVIDIA nie ma prawa oferować chipsetów dla najnowszych CPU wyposażonych w zintegrowane kontrolery pamięci (Core i7). Sprzedaż chipsetów przynosi obecnie NVIDII około 20% dochodów, a jeżeli konflikt z Intelem będzie dalej trwał, nie uda się na dłuższą metę utrzymać tak dobrego wyniku.

Jeśli chodzi o sprzedaż kart graficznych, stanowiła ona 74% łącznej sprzedaży NVIDII w pierwszym kwartale 2009 roku. Ma ona pozostać na równie wysokim poziomie i polepszyć się pod koniec roku, kiedy to pojawi się nowa seria kart graficznych, obsługujących przyszłego DirectX 11.

Wśród segmentów, na których NVIDIA może w przyszłości odnieść spory sukces, JP Morgan wymienia dynamicznie rosnący rynek netbooków, na który „zieloni” powoli wchodzą ze swoją ultramobilną platformą ION.

Źródło: Fudzilla

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Sadzac takze po kursie akcji, sytuacja sie polepsza po kryzysie ogolnoswiatowym.
  Przed - cena jednek akcji kosztowala nawet 35 dolarow
  Po - zaledwie 7 dolarow
  Obecnie oscyluje w okolica 11-12 dolarow, wiec jest jakas poprawa i ma tendencje wzrostowe... wiec pozytywnie :)

  ps. Intel walczy bo wie ze ION sprawi ze straca duza czesc rynku.
  Zobaczymy co z tego bajzlu wyjdzie, bo NVIDIA tez pozwala Intela w ramach odwetu.

  ps. co do ION... wlasnie wyszedl nettop ACER'a o magicznej nazwie: AspireRevo, bazujacy na tej platformie i jest dostepny na rynku :)
  Moze jakis tescik benchmark.pl moglbym zrobic jak tylko bedzie dostepne to w PL ? :)