• benchmark.pl
  • Foto
  • Kamerka kostka Polaroid Cube + i aparat Snap z drukarką niedługo w Polsce
Foto

Kamerka kostka Polaroid Cube + i aparat Snap z drukarką niedługo w Polsce

przeczytasz w 2 min.

Sportowa kamera kostka Polaroid Cube + z Wi-Fi i stabilizacją oraz cyfrowy Polaroid Snap do zdjęć natychmiastowych

Polaroid Cube+ i Polaroid Snap

Polaroid nie należy do marek, na których nowości czekamy z wypiekami na twarzy. Nie można jednak zapomnieć o produktach, które niedługo trafią do naszych sklepów.

Na tegorocznych targach IFA firma pokaże zapowiadaną już kamerkę Polaroid Cube+ i cyfrowy aparat do zdjęć natychmiastowych Polaroid Snap.

Kamerka Cube, którą widzieliśmy już na zeszłorocznych targach to prawdopodobnie najmniejsza kamera kostka Full HD na świecie.

Polaroid Cube+

Czy czegoś jej brakło? Polaroid uznał, że warto wzbogacić ją w moduł Wi-Fi, który upraszcza sterowanie urządzeniem i podgląd obrazu, a także w moduł stabilizacji obrazu. Oraz wydłużyć czas pracy na akumulatorze. O tym wszystkim pisaliśmy w czerwcu. Teraz warto dodać cenę Polaroid Cube+, która w Polsce wyniesie około 650 złotych (około 200 zł więcej niż stary model). Najpierw, czyli pod koniec października, pojawią się wersje czarna, niebieska i czerwona. A pod koniec roku zielona i różowa.

Polaroid Cube+

A druga nowość? Najpierw pytanie, czy pamiętacie aparat Z2300, który pozwala na wykonywanie zdjęć, zapis na karcie pamięci i natychmiastowy wydruk za pomocą zintegrowanej drukarki z technologią ZINK (druk beztuszowy)?

Polaroid Snap

Polaroid Snap pod tym względem jest tym samym. Co w nim więc takiego ciekawego? Polaroid postanowił zachować choć część z czaru jaki mają analogowe aparaty do fotografii natychmiastowej. By nie odzierać kompletnie fotografii z unikalnego charakteru, zdecydował się nie stosować ekranu do podglądu zdjęć. Jeśli chcemy obejrzeć fotografie, musimy przegrać je na dysk komputera lub… wydrukować. I o to właśnie chodzi.

Polaroid Snap

Plus należy się także za wygląd - zamiast wielkiej kanciastej konstrukcji Z2300, przypominającej drukarkę ZINK z dołączonym obiektywem, dostaniemy niewielki aparacik (najmniejszy na świecie, jak twierdzi Polaroid) o opływowych kształtach, który wygodnie zmieści się w kieszeni.

Polaroid Snap wyposażono w 10 Mpix sensor i obiektyw o jasności f/2,8. Wydruk gotowy jest po 45 sekundach od wykonania zdjęcia.

Polaroid Snap

Dodatkowo, by zapewnić zdjęciom charakter znany z analogowych aparatów, udostępniono sześć trybów zdjęć, w tym opcję wydruku z klasyczną ramką Polaroid. Aparat wykorzystuje ten sam wkład papieru co dostępne już na rynku produkty Polaroid.

Cena Polaroid Snap, niezależnie od tego czy będzie to model biały, czarny, niebieski czy czerwony, wyniesie 500 złotych.

Źródło: Polaroid

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!