Pamięć RAM

Kingston zapowiada pamięci DDR5 RAM do podkręcania

przeczytasz w 1 min.

Już niedługo na rynku pojawią się pamięci DDR5 RAM, która zaoferują wyższą wydajność względem obecnych modułów DDR4 RAM. Firmie Kingston najwyraźniej to nie wystarcza, bo rozpoczęła testy pierwszych pamięci do podkręcania.

Pamięci DDR5 docelowo mają zastąpić obecnie wykorzystywane moduły DDR4 - nowy standard to przede wszystkim wyższa przepustowość i niższe napięcie zasilające (co też przełoży się na wyższą efektywność energetyczną). Okazuje się, że nowy standard zainteresuje też zwolenników overclockingu.

Kingston zapowiada pamięci DDR5 RAM do podkręcania

Prace nad nowymi pamięciami idą pełną parą - wiemy, że firma Kingston już przekazała producentom płyt głównych pierwsze moduły, które mają posłużyć do kwalifikacji platformy pamięci i opracowania produktów dla entuzjastów.

Testowane moduły korzystają ze wstępnie ustawionego profilu XMP, ale można w nich zwiększyć częstotliwość pracy oraz podbić napięcie zasilające powyżej domyślnej wartości 1,1 V (duże znaczenie odgrywa tutaj nowy układ zarządzania zasilaniem – PMIC, który został zintegrowany bezpośrednio na płytce drukowanej modułu RAM). Producent jednak nie zdradził szczegółów na temat testowanych parametrów.

Na premierę nowych pamięci przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać - przewiduje się, że pierwsze platformy pod „piątki” mają pojawić się w III kwartale. Działania Kingstona dają nadzieję, że już na premierę (albo niedługo później) entuzjaści będą mogli dostać szybsze moduły do podkręcania.

Źródło: Kingston

Zobacz więcej o pamięciach DDR5:

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zack24
  1
  Ciekawe jak będą wyglądać. Ja nie lubię tych RGB i pasuje mi stylistyka IRDM Pro Black. Pewnie wersja HyperX będzie kolorowa...
  • avatar
   Erikson83
   -1
   Po 4 tyś za 4 x 8 gb. Hahahah.
   Jak teraz za dobre ddr4 trzeba ponad 2 tyś. wypluć
   • avatar
    Dzentel
    0
    Od kilku lat Kingston to dla mnie marka budzetowa. Nie Maja takich produktow ktore chcialbym montowac w swoich komputerach.