Telefony

Kobieta poparzona przez wybuchającą baterię Nokii

przeczytasz w 0 min.

Baterie są wspólną częścią prawie wszystkich gadżetów. Na przestrzeni lat pojawiło się wiele problemów dotyczących bezpieczeństwa związanych z bateriami. W ubiegłym roku firma Sony zmuszona była wymienić olbrzymią liczbę baterii. Z kolei Nokia ogłosiła wymianę około 46 milionów ogniw o symbolu BL-5C przeznaczonych dla telefonów komórkowych ze względu na możliwość pojawienia się ognia podczas ładowania.

W tym tygodniu pojawiły się informacje na temat pewnej kobiety mieszkającej w Indiach, która została poparzona podczas wybuchu, który nastąpił po 10 minutach ładowania. Kobieta odniosła nieznaczne poparzenia.
Tym razem powodem zdarzenia była bateria BLD-3 Nokii, której na próżno szukać na liście ogniw zaklasyfikowanych do wymiany.

Nokia twierdzi, że był to odosobniony przypadek i jeżeli dochodzenie wykaże, że zarówno ładowarka jak i bateria były oryginalne, kobieta otrzyma odszkodowanie. Fraza „odosobniony wypadek” była także użyta w przypadku pierwszych awarii baterii BL-5C, po czym Nokia poprosiła o zwrot 46 milionów sztuk.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!