Telefony

Kobieta poparzona przez wybuchającą baterię Nokii

przeczytasz w 0 min.

Baterie są wspólną częścią prawie wszystkich gadżetów. Na przestrzeni lat pojawiło się wiele problemów dotyczących bezpieczeństwa związanych z bateriami. W ubiegłym roku firma Sony zmuszona była wymienić olbrzymią liczbę baterii. Z kolei Nokia ogłosiła wymianę około 46 milionów ogniw o symbolu BL-5C przeznaczonych dla telefonów komórkowych ze względu na możliwość pojawienia się ognia podczas ładowania.

W tym tygodniu pojawiły się informacje na temat pewnej kobiety mieszkającej w Indiach, która została poparzona podczas wybuchu, który nastąpił po 10 minutach ładowania. Kobieta odniosła nieznaczne poparzenia.

Tym razem powodem zdarzenia była bateria BLD-3 Nokii, której na próżno szukać na liście ogniw zaklasyfikowanych do wymiany.

Nokia twierdzi, że był to odosobniony przypadek i jeżeli dochodzenie wykaże, że zarówno ładowarka jak i bateria były oryginalne, kobieta otrzyma odszkodowanie. Fraza „odosobniony wypadek” była także użyta w przypadku pierwszych awarii baterii BL-5C, po czym Nokia poprosiła o zwrot 46 milionów sztuk.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login