Telefony

Kolejna Nokia z nowej serii dla internautów

Jakub Kralka | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Jakub Kralka
18 komentarzy Dyskutuj z nami

Na początku marca pisaliśmy o kompletnie nowej serii telefonów Nokia - oznaczonej literką "C" i adresowanej przede wszystkim do ludzi młodych, którzy lubią spędzać czas korzystając z serwisów społecznościowych.

Wtedy też powiedzieliśmy Wam nieco na temat modelu C5 - typowego średniaka z linii, w której docelowo ma się pojawić dziesięć modeli (od 1 - najsłabszy do 10 - najlepszy). Już na pierwszy rzut oka między C5, a C6 jest prawdziwa przepaść wizualna. Ten drugi, dopiero co objawiony, wygląda znakomicie.

Wiadomo już zatem, że publikowane od czasu tegorocznych targów CeBIT  projekty Nokii C6 były jedynie plotką. Ostatecznie model ten okazał się być dotykowym slidem z klawiaturą QWERTY. Jest to obecnie zdecydowanie najbardziej chwalone i preferowane przez użytkowników rozwiązanie - oferuje największą funkcjonalność oraz wygodę dwóch intefejsów.

W kwestii specyfikacji technicznej na razie telefon jest wielką niewiadomą - pewna jest tylko ilość pamięci - 256 MB. To niestety nie imponuje, w związku z czym słusznie należy prognozować, że C6 bliżej będzie jedynie do średniej klasy telefonów komórkowych. Z drugiej strony  w związku z tym ten niezwykle ładny aparat zapewne okaże się modelem niemalże "na każdą kieszeń". Premiera - wiosną tego roku.

Źródło: Unwiredview

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Jakub Kralka
  Śliczna jest, oficjalnie ląduje na moją listę "obserwowanych" :)
 • avatar
  szawel
  1. Symbian... Poczekam na WM7 oraz nowego Androida i zobaczę.
  2. Już widzę klasyczną bolączkę takich telefonów. Pierwszy rząd klawiszy za blisko ekranu. Sprawdza się przy rączkach 12 letniej dziewczynki.
 • avatar
  Lukasz R1
  Za te nazwy c1 do c10 Citroen może ich pozwać
 • avatar
  Konto usunięte
  Mercedes też ma klase C.
 • avatar
  Konto usunięte
  Symbian S60 v5? Ten sam co m.in. w N97?
 • avatar
  19arek93
  "Już na pierwszy rzut oka między C5, a C6 jest prawdziwa przepaść wizualna. Ten drugi, dopiero co objawiony, wygląda znakomicie."

  Czy aby na pewno w news'ie powinna znaleźć się subiektywna ocena? ;)
 • avatar
  kory2
  Mogli by pozwać nokię ale tylko wtedy gdyby Citroen miał udziały na rynku mobilnym. Ale nie ma więc nie może
 • avatar
  b1tzz
  Nie wiem co to za moda, wszystkie nowe telefony są fajne i w ogóle na czasie, bo mają obsługę Facebooka, MySpace'a i innych pożeraczy czasu.
 • avatar
  Terrorek
  Łoł piękny telefon :**** i jeszcze z symbianem
 • avatar
  kory2
  na dodatek ma tego nowego odświeżonego symbiana. Ale niedługo wchodzi nokia z prockiem 1ghz i 512 ramami i chyba warto poczekać ;]