Gry

Kolejne ataki hakerów na Playstation Network?

przeczytasz w 1 min.

W ostatnich dniach głośno było zarówno o atakach na Xbox Live, jak i Playstation Network. Microsoft na temat całej sprawy nie zabrał jednak żadnego stanowiska, Sony natomiast przyznało, że taka sytuacja rzeczywiście miała miejsce.

Tym razem atak na sieć Playstation Network przyjął zdecydowanie mniejszą skalę, jednak po kwietniowych doświadczeniach firma na takie problemy jest zdecydowanie bardziej uczulona.

Playstation Network

Ataki prawdopodobnie się nie powiodły ponieważ hackerzy nie korzystali z danych pochodzących bezprośrednio od Sony, tylko z innych źródeł. Firma prewencyjnie zdecydowała się jednak zamrozić 93 000 kont użytkowników. Prawdopodobnie niebawem zostaną oni poproszeni o zmianę i zabezpieczenie własnego hasła.

W kwietniumaju tego roku doszło do potężnego paraliżu Playstation Network na skutek ataku hakerów, którzy wykradli liczne dane, dotyczące między innymi kart kredytowych użytkowników. Usługa nie działała przez miesiąc, zaś Sony zanotowało wielomillionowe straty finansowe.

Innymi słowy - tym razem nie ma się czego obawiać, choć Sony dmucha na zimne.
 

Więcej o grach:

Źródło: playstation blog

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wstrzasmen
  2
  biedni konsolowcy - dobrze że Sony i MS mają kasę żeby zatrudnić adminów PCciarzy bo same konsolowe dzieci neo to nie wiedzą nawet co to FW jest i by z ich WAnami do grania hakerzy robili co chcieli i to tacy początkujący co zasysają exploity z torrenta hehe
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Co tak hakerzy uczepili się Playstation Network.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    "wykradli liczne dane, dotyczące między innymi kart kredytowych użytkowników"
    na to nie było żadnych dowodów.
    • avatar
     Konto usunięte
     -4
     Do Xbox live nikt się nie włamał to po 1,
     I do PSN chyba też nie(ale tutaj nie jestem pewien) to po 2.

     Hakerzy co prawda dostali się na konta użytkowników ale nie poprzez wykradzenie danych z tych obu sieci, tylko od np. EA od których wzięli maile i hasła, więc jak ktoś w XboxLive miał takie samo to haker mógł bez problemu się zalogować "na legalu" :P
     • avatar
      RosTo
      0
      Wystarczyłoby pójść śladem np. Blizzarda i udostępnić darmową aplikację na komórki, która generuje dodatkowy kod wymagany przy logowaniu. Na zachętę, każdy kto w ten sposób dodatkowo zabezpieczyłby konto, mógłby np. skorzystać ze specjalnych promocji. Oczywiście jeśli ktoś złapie trojana to nic mu nie pomoże, ale taki token jest prosty w użyciu, sprawdzony i bardzo skuteczny.