Gry

Konami zapowiedziało Pro Evolution Soccer 2010

przeczytasz w 1 min.

Firma Konami zapowiedziała dziś kolejna odsłonę jednej z najlepszych serii gier piłkarskich – Pro Evolution Soccer 2010. Oczywiście jak to zwykle bywa przy takich okazjach padło wiele obietnic co do znacznego uatrakcyjnienia całej gry i uczynienia z niej absolutnie najbardziej realistycznej symulacji piłki nożnej jaka do tej pory powstała (tak realnej na ile pozwala obecna generacja sprzętu do grania). I tak poprawiona ma zostać zarówno oprawa audiowizualna jak i sama rozgrywka (która, nie ma co się oszukiwać, nieco kulała w ostatniej odsłonie serii).

Tym razem twórcy PES 2010 zamierzają skupić się przede wszystkim na tym, aby rozgrywka była większym wyzwaniem dla graczy dostarczając im tym samym prawdziwych emocji.  Pomóc w tym ma znacznie udoskonalony system sztucznej inteligencji, który zapewni dla przykładu lepsze zgranie pomiędzy piłkarzami na środku pola, a obrońcami czy też  umożliwi graczom zwiększenie kontroli nad poszczególnymi piłkarzami (np. w polu karnym będzie możliwe jednoczesne ustawienie kilku z nich na różnych pozycjach). Zgodnie z zapowiedziami, w czasie meczu da się odczuć atmosferę panującą na trybunach i to nie tylko w sytuacjach gdy będziemy rozgrywać mecz wyjazdowy czy na własnym stadionie, ale również w czasie każdej emocjonującej minuty spotkania. Tłum ma bowiem reagować spontanicznie na wszystko to co dzieje się na boisku.

W oprawie graficznej PES 2010 dokonać się ma mała rewolucja, gdyż znacznie większa uwaga poświęcona zostanie samym zawodnikom, ich animacji i systemowi oświetlenia w różnych warunkach. Oczywiście nowości w grze ma być znacznie więcej, jednak jak na razie większość z nich nieco mało konkretna. Lepiej więc poczekać na szczegóły, które zapewne będą pojawiać się wraz ze zbliżaniem się daty premiery Pro Evolution Soccer 2010.

Zgodnie z informacjami podanymi dziś przez firmę Konami nowy PES ma ukazać się na konsole nowej generacji (Playstation 3 i Xbox 360), PSP, PS2 oraz komputery PC już na jesieni tego roku.

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Im2Crazy4U
  0
  No :D Szykuje się graficzna rewolucja:D
  PES2009 jego grafika zostawia wiele do życzenia do tego ta plastikowości sztywnosc;/ Pes w dx10? nie wiadomo:P

  czekamy czekamy:D Ja jako zagorzały fan PES licze że w końcu panowie z Konami wydadza gre godna noszenia nazwy PES:) Bo jak narazie tylko PES2.PES4.PES6 sa tego godne:)

  • avatar
   Qpers
   0
   W to mi graj - PS2 nie będzie się marnować ;)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ciekawe, czy animacje tłumu będą wyglądać jak na polskich stadionach :) grasz, a tu policja wpada na boisko i wszystkich pałują :P