Konsole do gier

Koniec konsol jakie znamy??

przeczytasz w 1 min.

Michael Pachter, analityk pracujący dla Wedbush Morgan Securities, opublikował 210-stronicowy raport, w którym wieści koniec "cyklu konsol", jaki znamy.

Pachter zapowiada w swym raporcie, iż wojna rynkowa, jaką toczą trzy konsole zakończy się wkrótce. Twórcy konsol będą szukać nowych dróg rozbudowy istniejących już urządzeń a zrezygnują z wprowadzania coraz to nowych marek. Przewiduje on czarny scenariusz - wprowadzane co roku w cyklu 5-letnim ulepszenia konsol wymuszą na kupujących ciągłą wymianę sprzętu. Ma się tak dziać dlatego, że stare wersje konsol nie będą kompatybilne z oprogramowaniem pisanym dla ich młodszych braci. 

Rynek natomiast jest wg niego tak chłonny, że wciąż jest w stanie pomieścić konkurencję między PS3, Xbox360 oraz Wii. Nowe wersje konsol miałyby pojawić się już w 2010 roku. Czy rzeczywiście tak się stanie, czas pokaże. Więcej informacji o raporcie możecie znaleźć tutaj.

Źródło: Fudzilla

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Takeya
  0
  mam rozumiec, ze bedziemy wymieniac bebechy w konsolach podobnie jak w PC? to dopiero bedzie porazka - 2gi pecet, tylko ze przeznaczony wylacznie do gier/internetu. a moze nowa wojna pokroju amiga/atari/c64/pc?

  paranoja.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Mnie i tak nadal odstraszają od konsol ceny gier na te platformy. Robienie gier na kosole next genowe jest zbyt drogie, stąd ceny. Póki to się nie zmieni pozostanę przy PC.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    ciekawe jak miałaby taka nowa konsola wyglądac i czym miałaby się różnic od tych co teraz są?
    • avatar
     rotorek
     0
     mógłby ktoś tylko tego arta przeedytować: "iż wkrótce wojna rynkowa, jaką toczą trzy konsole zakończy się wkrótce." ;-)
     • avatar
      Terrorek
      0
      omg pochlał chlopina i jakies glupie hipotezy snuje ;/ nie lubie takich analitykow -,- no bo z regoły jak sie bd bebechy wymieiac to to juz nei bedzie konsola ;/ tylko pc oO
      • avatar
       darek11
       0
       czekajcie, ile to juz razy przepowiadania koniec czegos i powstanie zupelnie czegos nowego? To samo bylo z PC i bedzie dalej a sam rynek pokaze co bedzie.
       • avatar
        suchy262
        0
        Według mnie konsole i tak zostaną.

        Jedynym zagrożeniem może być nowa usługa LiveGame czy jakoś tak się to nazywało.
        W której to aby pograć trzeba było by wykupić miesięczny abonament.