Technologie i Firma

Konkurs na nową nazwę Profilu Zaufanego [AKT.]

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
3 komentarze Dyskutuj z nami

Ministerstwo Cyfryzacji chce sprawić, by na jego zakładanie decydowało się więcej Polaków.

konkurs MC

AKTUALIZACJA [21.11.2016]: Znamy już nową nazwę Profilu Zaufanego. Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło za pośrednictwem Twittera, że od teraz jest to eGO. Co myślicie o nowej nazwie?

NEWS [18.10.2016]: Profil Zaufany (dzięki któremu sprawy urzędowe można załatwiać za pośrednictwem domowego komputera) się zmienia. Wczoraj weszły w życie zmiany, dzięki którym większość z nas już wkrótce (a klienci PKO BP już teraz) będzie mogła założyć go bez wychodzenia z domu. Ministerstwo Cyfryzacji chce też sprawić, by na jego zakładanie decydowało się więcej Polaków. Kolejnym etapem zwiększania popularności rozwiązania ma być nowa nazwa Profilu Zaufanego. Jakieś pomysły?

Jeżeli macie jakieś pomysły, to nie podawajcie ich tutaj. Zamiast tego lepiej będzie jeśli prześlecie je do Ministerstwa Cyfryzacji. W dniach 17-30 października trwa bowiem konkurs, którego zwycięzca otrzyma laptopa o wartości +/- 5 tysięcy złotych. To na pewno cenna nagroda, która będzie miłym dodatkiem do świadomości, że jest się autorem nazwy, z której za jakiś czas być może korzystać będą miliony Polaków. Ministerstwu należy się też pochwała za to, że nie zdecydowało się na ogłoszenie konkursu wśród (często żądających absurdalnie dużych sum) agencji kreatywnych.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Wysłać jedną lub więcej propozycji na adres konkurs@mc.gov.pl, wpisując w temacie maila KONKURS NA NAZWĘ PROFILU ZAUFANEGO. W treści należy też podać imię, nazwisko, miejscowość oraz telefon kontaktowy, a całość opatrzyć dopiskiem: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby Konkursu na nazwę dla profilu zaufanego ePUAP, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 922)”

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 października, a rozstrzygnięcie odbędzie się 15 listopada. Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie MC.

Źródło: Bezprawnik, Facebook, MC

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  miedzianek
  Pewnie jak zwykle wygra syn siostry albo ciotka wujka... Ale co zaszkodzi spróbować :)?
  3
 • avatar
  rahl_r
  chaosu - ch
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  konkretnie to temu profilowi bym nadał nazwę: "sedno haosu" :) po prostu ten cały epuap jest aż tak "intuicyjny".