Oprogramowanie

Konta e-mail od Facebooka

przeczytasz w 1 min.

Obecnie na świecie wyraźnie zauważalna jest dominacja Google jako firmy oferującej darmowe konta pocztowe (Gmail), a - ponieważ system ten ma w zasadzie wszystkie wartościowe funkcje - na nowego lidera jak do tej pory szans wielkich nie było.

Ta sytuacja ulec ma jednak zmianie za sprawą Facebooka, największego na świecie serwisu społecznościowego - a więc jednej z niewielu sfer internetu, w której Google (pomimo prób) nie odniosło sukcesu. Programiści pracują nad innowacyjnym systemem poczty elektronicznej o roboczej, wewnętrznej i niezwykle enigmatycznej nazwie Project Titan.

Google ma się czego obawiać, ponieważ Facebook dysponuje gigantycznym potencjałem ludzkim w postaci około 400 milionów użytkowników. Już od dłuższego czasu trwają prace nad przeprogramowaniem systemu wewnętrznych wiadomości na kształt e-mailowego, kilkukrotnie zmieniała się też koncepcja, tym razem jednak projekt zdaje się mieć charakter finalny.

Jego wielką siłą będzie współpraca z klientami poczty e-mail, o czym swego czasu "zapomniał" MySpace, kiedy porwał się na podobny projekt. Ponadto za Facebookiem przemawia integracja usługi z rzeszą dostępnych w ramach serwisu aplikacji oraz fakt, iż wszyscy nasi znajomi będą niemalże pod ręką. No właśnie - ale czy taka poczta będzie miała szanse wyjść poza grono znajomych? Bo jeśli nie, cały projekt zdaje się być bezsensowny.

Konto e-mail będzie odzwierciedleniem naszego Facebookowego adresu, a więc - jeśli takowy już ustawiliśmy - coś na kształt facebook.com/marek15 da efekt w postaci [email protected]. Na razie nie wiadomo nic o mailach w domenach krajowych. Jak myślicie, czy taka poczta ma jakieś szanse w starciu z ofertą Google?

Aha - nie zapomnijcie dołączyć do grona naszych fanów!

Źródło: TechCrunch

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gasek
  0
  Na pewno będzie wymagane konto w serwisie. Robią pocztę bo to internetowa kolej rzeczy;)
  Myślę, że NK też wprowadzą e-mail, bo to po prostu przyciąga społeczność. Powstaje takie all in one.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Facebook to tylko moda . A jak to z modą bywa przeminie... poza tym google ma duzy arsenał aplikacji zwiazanych z kontem o tego juz chlopaki z facebooka nie nadrobia
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Niestety, ale według mnie to będzie porażka.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Nie żebym się czepiał, ale tak gwoli ścisłości Facebook ma około 350, nie 400 i nie użytkowników, a kont. Ja powiem tak - Gmailowi raczej nie zagrozi, ale może być ciekawą alternatywą.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Wielkie Halo !! Pamietam jak wchodzil MySpace tez kazdy tam udezal jak w dym bo kto nie mial konta na MySpace nie byl cool. Teraz Facebook jest cool :) co nastepne?