Mobile

Kopalnia bitcoinów ze smartfonów Galaxy S5 - zaskakujące, jak potężna

przeczytasz w 1 min.

Już 8 połączonych ze sobą smartfonów Galaxy S5 zapewniać ma lepsze osiągi od komputera napędzanego przez Intel Core i7 2600.

Wojtek przypominał nam ostatnio, iż wartość bitcoina nie przestaje rosnąć. Nikogo nie dziwią już stacje do pozyskiwania tej kryptowaluty, chociaż przyzwyczailiśmy się, że w ich kontekście mówi się o wydajnych komputerach. Okazuje się, że wystarczą smartfony.

Właśnie udowodnił to Samsung. Koreański producent pochwalił się kopalnią bitcoinów przygotowaną z 40 smartfonów Galaxy S5. Sądzicie, że jej wydajność nie będzie szczególnie wysoka? Nic podobnego. Już 8 połączonych ze sobą smartfonów Galaxy S5 zapewniać ma lepsze osiągi od komputera napędzanego przez Intel Core i7 2600. Dodatkowym plusem jest w ich przypadku mniejsze zapotrzebowanie na energię.

Kopalnia bitcoinów ze smartfonów Galaxy S5

Nie oznacza to jednak, że Samsung zajmie się teraz przygotowywaniem tego typu konstrukcji na większą skalę. Wykorzystano tutaj stare egzemplarze, a całość powstała w ramach projektu Upcycling, który pokazywać ma możliwe sposoby na wykorzystywanie starych urządzeń.

Wprawdzie kopalnia bitcoinów wydaje się najciekawszym z pomysłów, ale warto wspomnieć też o innych. Chociażby o Galaxy S3 w roli sterownika akwarium czy bliżej niezidentyfikowanym smartfonie z funkcją rozpoznawania twarzy, który może zastąpić wideodomofon.


Źródło: sammobile, Galaxy Upcycling

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  slow17
  12
  Tylko że procesorem i7 2600 nie wykopie się żadnego bitcoina, mało jest walut na procesor. Do bitcoina stosuje się układy ASIC. Do większości altów wystarczy karta graficzna. Pytanie na topie to raczej - ile potrzeba takich smartfonów, żeby dorównać wydajności GTXa 1060.
  • avatar
   nimitz
   4
   Czyli potrzeba 40 telefonów wydanych w 2014, żeby przebić wynik jednego procesora z 2011 :)
   • avatar
    Gatts-25
    -5
    Porównujecie SNAPA z INTELEM.Fajnie będzie można porównywać możliwości układów takich pewnie w 2019 roku bo zakładam ,że AMD wyda swój własny SOC APU RYZEN w 7nm ,które pewnie przy poborze 3W będzie szybsze od tego INTELA i7 2600.
    Popatrzcie sobie na zapowiedź AMD ,w której widać by każdy ich APU znajdował się także w SMARTFONACH a 7nm LP im na to pozwoli.
    SNAP/EXYNOS/KIRIN to tacy chłopcy do bicia z powodu słabego CPU jednak jak dowodzi ostatnio premiera dodanie do SOC układu AI może wiele zmienić i zobaczymy czy CHIŃCZYCY w HUAWEI wykorzystają tą moc obliczeniową ich nowego SOC w aplikacjach.
    • avatar
     Lister
     -7
     Oczami wyobraźni już widzę jak Mateusze biznesu zacierają rączki i zaczynają skupować stare flagowce za 300 złoty, a górnicze wieże podpinać pod liczniki sąsiadów - a forsa sama będzie spływała na konto, by potem przepłacając lansować się z najnowszym X-phonem...