Gadżety

Korner: inteligentny, intuicyjny i niedrogi system bezpieczeństwa

przeczytasz w 1 min.

Czy tak będzie wyglądać przyszłość "bezpiecznych domów"?

Korner wygląd

Jeszcze do niedawna aby wyposażyć swój dom w system bezpieczeństwa musieliśmy kontaktować się z agencją ochrony i zaprosić jej przedstawicieli do siebie, aby zamontowali odpowiednie czujniki. Następnie – opłacać miesięczny abonament, aby usługa nie wygasła. Wygląda na to, że te czasy mijają – na rynku możemy bowiem znaleźć coraz więcej tanich systemów czuwających nad naszym bezpieczeństwem, które ponadto jesteśmy w stanie zainstalować sami w zaledwie kilka minut. Świetnym przykładem takiego urządzenia jest Korner.

Twórcy systemu bezpieczeństwa Korner wyróżniają się na tle konkurencji bardzo minimalistycznym podejściem. Cały zestaw składa się z kilku czujników montowanych nad drzwiami i oknami oraz łączący sieć w jedno odbiornik, który należy podłączyć do routera. Po rozmieszczeniu składników systemu i zatwierdzeniu konfiguracji – Korner jest gotowy do działania.

Gdy któryś z czujników wykryje ruch – bezprzewodowo zawiadomi o tym fakcie odbiornik, który to z kolei uruchomi piskliwy alarm (jeżeli wybierzemy taką opcję) i prześle informację o zdarzeniu na wcześniej wybrane urządzenie – smartfona, tablet lub laptopa. Jeśli uznamy, że doszło do włamania, aplikacja zapyta nas „co robić?”. Mamy wówczas do dyspozycji między innymi powiadomienie policji oraz przekazanie informacji jednej z wcześniej zapisanych w bazie osób.

Korner zestaw

System Korner nie jest jeszcze dostępny na rynku, ale debiut nastąpić ma już wkrótce. Zamówienia będą mogły być składane za pośrednictwem platformy crowdfundingowej IndieGoGo, gdzie za 80 dolarów otrzymamy 3 czujniki i odbiornik.

Źródło: DigitalTrends

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Za taki hajs całkiem dobre. Ale to raczej się nie sprawdzi w domu gdzie co dzień by trzeba by to wyłączać i włączać, chyba że ma to jakiś ogarnięty system.
  Moim zdaniem kamerki będą zawsze lepszym rozwiązaniem.

  ps. strona do nie zabezpieczonych sieci kamer bezpieczeństwa, wifi, drukarek wifi, baz ftp i takich tam mamy na stronie shodanhq.com :D
  Wystarczy tam wpisać jakieś tagi np: webcam, security_cam, ftp.

  Wchodzenie na niezabezpieczone JEST LEGALNE I NIE PODLEGA KARZE :D
  • avatar
   aavil
   0
   Bardzo dobry pomysł.
   • avatar
    Tomecek
    0
    Bardzo atrakcyjna cena. Kupię sobie do piwnicy, gdzie trzymam rower (mieszkanie na parterze, więc powinien być zasięg :)