Gry

Krytykowane DRM także w Alpha Protocol

przeczytasz w 1 min.

Do zabezpieczenia wersji pecetowej swojej najnowszej produkcji studio Obsidian Entertainment wykorzysta znany już system DRM firmy Uniloc.

SEGA poinformowała dziś zagraniczne media, że zbliżający się wielkimi krokami Alpha Protocol, łączący w sobie elementy RPG z grą akcji wyposażony zostanie w sprawdzone już rozwiązanie antypirackie firmy Uniloc. Nie wiadomo jeszcze jaki konkretnie program zostanie w tym przypadku wykorzystany do zabezpieczenia gry przez zakusami piratów, ale przypuszczalnie będzie nim SoftAnchor. Ten sam, który sprawił pewne kłopoty nabywcom zeszłorocznej odsłony Football Managera.

SoftAnchor wymaga aktywacji gry przez Internet, którą można dokonać na trzy różne sposoby – poprzez najzwyklejszą rejestrację online, za pośrednictwem usługi STEAM oraz telefonicznie. Po uwierzytelnieniu egzemplarza gry klient otrzymuje 5 licencji do wykorzystania na 5 różnych komputerach. Co istotne, w momencie deinstalacji gry licencje powracają do ogólnej puli i można ponownie z nich skorzystać. Przynajmniej tak wygląda to w teorii.

Oczywiście nie  ma pewności, że tak właśnie będzie przedstawiał się proces rejestracji Alpha Protocol. Jest to jednak bardzo prawdopodobne zważywszy na fakt, iż po lekkiej wpadce z Football Manager 2009 SEGA nadal trwa przy firmie Uniloc i ich rozwiązaniu kwestii zabezpieczeń. Pozostaje mieć nadzieje, że obietnice wydawcy o bezproblemowym i bardzo dyskretnym działaniu tego systemu DRM sprawdzą się w praktyce.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Alpha Protocol zadebiutuje na rynku (także i w Polsce) już 28 maja.

Źródło: Eurogamer.net

 Chcesz wiedzieć więcej o Alpha Protocol? - przeczytaj pozostałe wiadomości

 

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Czyli normalnie działa, jak każda gra Steamowa, to o co "kaman"?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   lepsza jednorazowa autoryzacja niż non-stop jak w grach ubisoftu. To jeszcze jestem stanie przełknąć. Przynajmniej się niebędzie wywalać w trakcie gry.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    To znacyz ze to nie ten DRM co jest w Assassin creed 2?
    Bo tego w koncu nigdy nie udalo sie zlamac:)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Boże, widzisz i nie grzmisz...