Gry

Kto ma apetyt na polski rynek konsol

z dnia
Jakub Kralka | Redaktor serwisu benchmark.pl
22 komentarze Dyskutuj z nami

Polski rynek jest w stosunkowo niewielkim stopniu nasycony konsolami. Ma jednak duży potencjał ekonomiczny co sprawia, że warto walczyć o jego opanowanie. Nic więc dziwnego, że liczący się producenci konsol planują prawdziwą ofensywę.

Lektura artykułu w Dziennik Gazeta Prawna nie pozostawia wątpliwości - do walki staną wszyscy najwięksi producenci. Sony, której flagowymi produktami są obecnie Playstation 3 i Playstation Portable, Microsoft ze swoim Xboxem 360 w kilku różnych wersjach oraz Nintendo porywające innowacyjnym Wii oraz mobilnym DualScreen.

To jednak dopiero początek ofensywy. O warty 84 miliony euro rynek konsol w Polsce producenci rywalizować chcą przede wszystkim za sprawą nowych technologii. W tym gronie znajdzie się Microsoft Kinect oraz Playstation Move od Sony, oba rewolucjonizujące kwestię kontrolerów gier. Ten pierwszy producent wreszcie ożywi usługę Xbox Live, drugi z kolei śmiało i otwarcie mówi, że już w 2011 będziemy grali w 3D.

Koncerny są pełne optymizmu w kwestii polskiego rynku z wielu powodów - ponieważ wciąż dopiero rośnie, niemal całkowicie ominął go kryzys. Jest także wielu Polaków, którzy nie grają, a istnieje możliwość nakłonienia ich do tego. Na zachodzie średnia graczy w społeczeństwie wynosi 30%, podczas gdy nad Wisłą przyznaje się do tego jedynie 19%. Póki co nasi rodacy zdecydowanie większą sympatią darzyli Xbox'a, ale zarówno Sony, jak i Nintendo wierzą, że los się musi odmienić. Niestety szkoda, że w kwestii obniżki cen, nie szykują się żadne zmiany.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Komentarze

22
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  A kto kupi im kupi te przestarzale konsole za taka cene na ktorych jedynie bedzie mozna sobie pograc w biednego killzone3 i GT5.
 • avatar
  Może dzięki takim kampaniom będzie trochę mniej odzywek typu "weź przestań grać w te głupie gry" od strony starych. A może prędzej z następnym pokoleniem dopiero...
 • avatar
  'Póki co nasi rodacy zdecydowanie większą sympatią darzyli Xbox'a'
  Plusem dla klocka w polsce jest oczywiście uruchamianie kopii zapasowych...
 • avatar
  sczerze mowiac nie dowiedzialem sie niczego nowego z tego "newsa" xd
 • avatar
  Dziwne że Xbox ma większą popularność w polsce, pełno moich znajomych ma PS3, a posiadacza X360 nie znam żadnego.
 • avatar
  Jaki kryzys, jaki wzrost jak gry kosztują po 250 zeta.
  Powodzenia w walce o coś, czego nie ma.
 • avatar
  PC + Wii - czego chcieć więcej ;D
 • avatar
  "do walki staną wszyscy najwięksi producenci" - a Ci mniejsi producenci konsol to kto?
 • avatar
  Dobra uwaga! To teraz pytanie kolejne o logikę tego zdania: Jeśli Sony jest producentem największym i Microsoft też to jest to bez sensu gdyż może być tylko 1 producent największy. Inni są już tylko duzi... Zdanie winno brzmieć do walki staną wszyscy, kilku lub większość producentów...