Technologie i Firma

Allegro, DHL i paczka z dostawą w godzinach wieczornych

przeczytasz w 1 min.

Usługa „Kurier wieczór” pozwala zamówić dostawę kurierską w godzinach wieczornych: między 18.00 a 22.00, w tej samej cenie.

Kurier, który ma przyjechać z przesyłką około południa, potrafi skutecznie pokrzyżować plany. To jednak staje się przeszłością, bo w ramach współpracy Allegro i DHL, pracownicy tego ostatniego przywiozą nam paczki zamówione przez ten pierwszy serwis także wieczorem.

DHL i Allegro - kurier w godzinach wieczornych

„Kurier wieczór” – tak nazywa się nowa usługa, której największym plusem jest to, że nie próbuje nam ona ułożyć dnia na nowo, lecz jest „dostosowana do stylu życia Polaków”, jak mówi Dyrektor ds. Rozwoju w Allegro, Grzegorz Czapski. 

Kurier wieczór DHL

Polega ona mianowicie na tym, że możliwe będzie wybranie wieczornych godzin dostawy: między 18.00 a 22.00. Co ważne, cena jest ta sama, a więc w przypadku paczek do 10 kilogramów wyniesie maksymalnie 12,24 zł.

„Kurier wieczór” to krok w dobrym kierunku

„Mamy jeszcze dużo do nadrobienia zarówno w zakresie nowości produktowych, takich jak elastyczne godziny dostawy czy dostawy tego samego lub następnego dnia, jak i w kwestiach podstawowych takich jak wygodne śledzenie przesyłek, szybkość oraz terminowość dostaw” – zauważa Czapski.

Jednocześnie Allegro chwali się swoją pozycją lidera w sektorze e-commerce w naszym kraju i zapowiada, że będzie aktywnie uczestniczyć w rozwoju handlu elektronicznego, jak i rynku usług logistycznych. Najnowsza usługa jest właśnie takim krokiem do przodu. – „Spodziewamy się, że dzięki niej wzrośnie zadowolenie klientów i ich skłonność do zakupów”.

Kurier wieczór ocena

Korzyść dla klienta i korzyść dla sprzedawcy

Dzięki usłudze „Kurier wieczór” klient może bardziej komfortowo robić zakupy. Będzie tak jednak tylko wtedy, gdy nową opcję aktywują w swoich „sposobach dostawy” sami sprzedawcy oferujący produkty w serwisie Allegro.

To może być bardzo dobre rozwiązanie dla sprzedawców, ponieważ „większa skuteczność doręczeń, to mniej reklamacji i szybszy zwrot pobrań, a więcej opcji dostawy to większa sprzedaż”, jak informuje obsługujący usługę DHL Parcel.

Wszystkie szczegóły – na stronie Allegro Dla Sprzedających.

Źródło: DHL Parcel, Allegro

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Wasek
  4
  No to powiem Wam jak to wygląda na prawdę na przykładzie (nie jednego) zamówienia z Komputronika kurierem DHL w godzinach popołudniowych.

  O 12 dzwoni do mnie kurier i pyta się czy jestem w domu bo chciałby mi dostarczyć paczkę. Informuję go, że zamawiałem dostawę w godzinach popołudniowych. Jako, że trochę się już znamy to mogliśmy swobodnie porozmawiać i dowiedziałem się, że nawet przez chwilę DHL miał kuriera, który jeździł w tych godzinach ale go zwolnili (cięcia kosztów) i każą te paczki dostarczać kurierom, którzy pracują od rana. Więc jeden biedny kurier może jeździć nawet 12h.

  Nie wiem czy tak jest w każdym mieście ale nie radziłbym polegać na tych godzinach - szczególnie, że ta opcja zazwyczaj jest droższa.
  • avatar
   pwoznicki
   3
   Dla klienta to dobre. Ale dla samego kuriera... To może się odbić na jakości usług.
   • avatar
    Fiona
    2
    No a nagminne zostawianie paczek u sąsiadów ???
    To standard firm kurierskich.

    Koszmar jest np. jak kurier zostawi paczkę u Nowaka, a blok nowy i same numery na drzwiach - i weź kombinuj który to Nowak z tych 50 lokatorów.

    Także jakoś czarno widzę to dostarczanie wieczorem.
    • avatar
     hex3n
     -10
     Jak już to wejdzie, to paczkomaty padną w rok.