Ciekawostki

Tąpnięcie na rynku kryptowalut - Bitcoin znowu zaliczył duży spadek

przeczytasz w 1 min.

Kurs Bitcoina zmienia się jak w kalejdoskopie. Niedawno informowaliśmy o nowym szczycie wirtualnej waluty, ale dzisiaj już nie mamy tak dobrych wieści – najpopularniejsza kryptowaluta znowu zaczęła tracić na wartości.

Bitcoin (BTC) to obecnie najpopularniejsza wirtualna waluta na świecie, więc zainteresowani tematem pilnie śledzą jej kurs (szczególnie, że ma on wpływ na całą branżę kryptowalut). Po majowym krachu, kryptowaluta zaczęła odrabiać straty… ale taka sytuacja nie potrwała zbyt długo.

Bitcoin znowu traci na wartości

Wczoraj informowaliśmy o nowym szczycie Bitcoina – wirtualna waluta przekroczyła kurs 53 tys. dolarów (mówimy o istotnym wydarzeniu, bo jej wartość była najwyższa od majowego kryzysu).

Bitcoin - spadek kursu kryptowaluty
Bitcoin w kilka godzin zanotował ogromny spadek kursu

W ostatnich godzinach kurs BTC znowu zaczął spadać i obecnie wynosi około 46 tys. dolarów (a był moment, gdy wynosił tylko 43 tys. dolarów – w kilka godzin zaobserwowaliśmy potężny spadek o prawie 10 tys. dolarów). Kapitalizacja najpopularniejszej kryptowaluty obecnie wynosi prawie 868 miliardów dolarów.

Spadek kursu miał wpływ również na inne kryptowaluty. Mało tego! Część altcoinów ucierpiało jeszcze bardziej – niektóre z nich zanotowały spadek kursu aż o 30% (!).

Kurs Bitcoina zmienia się jak w kalejdoskopie

Kurs Bitcoina przypomina jazdę na rollercoasterze – wartość wirtualnej waluty zmienia się praktycznie z godziny na godzinę, co na pewno przyprawia o zawrót głowy wielu inwestujących w kryptowaluty. Podobnie jak na każdym rynku, trudno jednak tutaj przewidzieć przyszłość kursu. Na spadek kursu zapewne wpływ miało zachowanie inwestorów, którzy zaczęli mieć nadzieję na wzrost wartości BTC (i szybkie wzbogacenie).

Jak obstawiacie, kurs krypto dalej będzie spadać, czy to może tylko chwilowy kryzys i Bitcoin znowu zacznie odrabiać straty?

Źródło: Be in Crypto, TradingView, inf. własna

Komentarze

39
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dekard
  17
  Bitcoin to bańka, jest sztucznie napompowany, a te spadki są generowane żeby naiwni myśleli że to okazja do kupienia go taniej.
  • avatar
   BARTOL48
   11
   Bitcoin to zabawka. Żadnego pokrycia i sensu. Grube ryby weszły to grają kursem jak chcą.
   • avatar
    raffal81
    8
    Niech to zdechnie w końcu :D
    • avatar
     KENJI512
     8
     BARDZO DOBRZE.

     Trzymam kciuki, aby ten gniot gnał w dół, nic nie wprowadzający wynalazek, zużywający energię i służący tworzeniu wirtualnej waluty, czyli w najlepszym przypadku okradaniu innych z wytworzonej wartości poprzez ewentualną inflację (w przypadku uznania bitcoina jako waluty akceptowanej).
     • avatar
      Mavis
      5
      A ja zarobiłem 40% na wzroście i sobie chwale wystarczy trochę rozumu i mniej chciwości i można fajne pieniądze dorobić
      • avatar
       Wulfen4
       4
       Korekta i potem to the moon
       • avatar
        keepercraft
        3
        Mnie tylko zastanawia.
        Ile czasu będą jeszcze kręcić ten biznes na tych tulipanach.
        • avatar
         AUTO6
         1
         W przeciągu najbliższych lat kurs będzie powoli spadać, ale z licznymi większymi wahaniami w górę i w dół. Nie wierzcie w bajki o Bitcoinie za milion dolarów.
         • avatar
          maziarzek
          1
          Ale tąpnięcie... w czerwcu btc było warte $30k a teraz po tym twoim "topnięciu" jest $46k. Maziarz jesteś śmieszny.
          • avatar
           fonzie
           -1
           http://www.quickmeme.com/img/99/9984e215e188ff9a291a7cdcef5febf5ed0478406b1eb66cbb7628207e842462.jpg
           • avatar
            kerszi
            -1
            Jakby nie miało to na wpływu na karty graficzne, to byłoby obojętnie, a tak czekam aż to spadnie i bedą masowo sprzedawać karty graficzne. One wieczne nie będą. Już powinny się psuć.
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             to niby odbicie, po prostu wielcy nakupili więcej, potem wzrost, teraz odsprzedali i kurs w dół. no i kto zarobił? tak naprawdę zarabiają kopacze, którzy sobie kopią, a jak jest jakaś górka to sprzedają, i tyle. z bitcoinem jest taki problem, że go się kopie już wyłącznie w ogromnych farmach specjalnie do tego celu produkowanymi koparkami. i to w miejscach, gdzie prąd jest w miarę tani, inaczej to nie ma sensu. mniejszych kopaczy na taki biznes nie stać, np. na specjalizowane koparki na zamówienie. dlatego rzucają się na każdą możliwość zakupu karty graficznej dla kopania innych krypto.
             • avatar
              Mario2k
              0
              Kretyni inwestują na górce aa jak jest korekta i można kupić o 20% taniej top piszą bzdury . nowy wirus Debil 2021
              • avatar
               martins
               0
               Handel kryptowalutami działa jak magia i jest najszybszym sposobem na zarabianie w wygodnym domu i biurze. Chcę, abyście wiedzieli, że dajemy każdemu 100% realny i gwarantowany zwrot z inwestycji.

               Minimum 1500 zł daje 20.000,00 zł w ciągu 7 dni roboczych.
               Minimum 3000 zł daje 40 000,00 zł w ciągu 7 dni roboczych.
               Minimum 5000 zł daje 60 000,00 zł w ciągu 7 dni roboczych.
               Minimum 10 000 zł daje 120 000 zł w ciągu 7 dni roboczych.


               Dla ciebie, że zawsze myślisz, że handel kryptowalutami to oszustwo. Pan Rony naprawdę zmienia nasze życie dzięki nim. skontaktuj się z nami e-mail: btradercoin1 na gmail com, whatsapp: +15163602979 Dzięki.