Ciekawostki

Policyjne okulary z kamerą zwiększają bezpieczeństwo

przeczytasz w 1 min.

W służbie społeczeństwu.

okulary kamera LAPD

Pod koniec ubiegłego roku prezentowaliśmy Wam koncepcyjną wizję radiowozu nowej generacji. Mający rozpocząć służbę w nowojorskiej policji w 2020 roku samochód został naszpikowany technologiami. Sensory, kamery, systemy strumieniowania, panele – to wszystko zostało podsumowane przez projektantów określeniem „Inteligentny radiowóz”. Więcej na ten temat możecie przeczytać w artykule W Nowym Jorku to dopiero będą radiowozy. Wygląda na to, że policja w Los Angeles (LAPD) zamierza pójść o krok dalej i nie tylko maszyny, ale i samych policjantów wprowadzić na wyższy poziom technologiczny. 

Wszystko polega na wprowadzeniu wyposażonych w kamery okularów do obowiązkowego umundurowania policjantów. Zadania tego elementu są dwa. Pierwsze, to pomoc w zbieraniu dowodów na miejscu przestępstwa. Drugie – monitorowanie zachowań obywateli oraz samych funkcjonariuszy. To ważne, biorąc pod uwagę fakt, że ci często nadużywają swojej władzy. Jak informuje Tony Farrar, szef policji w kalifornijskim Rialto, gdzie 115 policjantów przypada na 100 tysięcy mieszkańców, wraz z rozpoczęciem eksperymentu z okularami incydenty związane z nieuzasadnionym użyciem siły zmalały z 60 (2011) do 25 (2012). Liczba skarg mieszkańców natomiast – z 28 do 3.

Kolejne miasta wdrażają nową technologię, a skutki – jak podkreślają szefowie – są naprawdę zauważalnie, podobnie jak miało to miejsce we wspomnianym Rialto. Pomysłodawcy mają nadzieję, że okulary z kamerami zaczną w końcu być używane na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Później – kto wie – być może stanie się to nawet standardem między narodowym.

Źródło: CNN

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  no i dobrze... będzie jakaś samokontrola
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Superman już korzysta https://www.youtube.com/watch?v=H0Ib9SwC7EI :D
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Na pewno takie systemy nie będą działały przeciwko policji; czyli systemy nadzorujące pracę, zachowanie policji będą wyłączane. Pewnie to troche poprawi bezpieczeństwo ale raczej to będą typowe zabaweczki, z których policjant może, ale nie musi korzystać. Zabaweczki się znudzą i pójdą w kąt.

    Jedynie firma, która to wyprodukuję i sprzeda nieźle zarobi.
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     OAKLEY
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      chwdp;)
      • avatar
       ophiuchus
       0
       Niech dorzucą tylko jeszcze noktowizję i będzie wypas...