Systemy operacyjne

Łatki dla pirackich kopii Windows 7. Microsoft zabezpieczy wszystkich

przeczytasz w 1 min.

Czyżby Microsoft tolerował nielegalne kopie swoich produktów? Na to wygląda. Firma ma zamiar podtrzymać tradycję i nadal publikować łatki eliminujące krytyczne luki w systemie, które mogą instalować użytkownicy ‘nieodpłatnych’ kopii systemu. Taką informację przekazał Paul Cook z Microsoft na blogu The Windows Blog. Cytując tylko fragment wszystko staje się jasne: "Let me be clear: all security updates go to all users."

Gigant z Redmond ma świadomość, że w wielu krajach, w komputerach obywateli w większości goszczą kopie systemu nie ze sklepu, a z np. torrentów. Łatanie luk nawet w pirackich kopiach systemu, ma skutkować ogólną poprawą bezpieczeństwa komputerów podłączonych do sieci.

Źródło: frazpc.pl, Dziennik Internautów

Więcej informacji o Windows 7

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fiona
  0
  Podsłuchane w centrali Microsoftu (przez agenta z Linuxa):

  "Windows 7 musi odnieść sukces, po prostu musi. Niech ściągają, niech kradną, niech gwałcą i palą, byle pokochali Windows 7. A jak pokochają - zrobimy z nimi porządek. To jak z nałogiem, jak się uzależnią - są nasi"


  ;P
  • avatar
   Qpers
   0
   Dzięki nielegalnemu rozpowszechnianiu Windowsów, MS zarabia krocie. Gdyby nie to, MS nigdy nie stałby się gigantem segmentu systemów operacyjnych, bo każdy wolałby męczyć się z darmowym Linuxem, a producenci oprogramowania skupialiby się głównie na darmowych dystrybucjach - większa rzesza klientów.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Tak, a po paru miesiącach wpadną do chałupy każdego posiadacza pirackiego win'a. I z uśmiechem powiedzą "A on w to uwierzył". :D
    • avatar
     Kamikazepl
     0
     Myślę, że pomysł super i dobrze przemyślany, tylko by to nie były łatki "szpiegowskie":D
     • avatar
      soulburner
      0
      Ale to chyba nic nowego, łatki krytyczne dostaną też posiadacze "darmowych" wersji XP i Visty. Poza tym, sądzę, że to jest dobry pomysł - jeśli pirackie windowsy miałyby rozsiewać jakieś robactwo, zwiększyłoby to tylko krytykę okienek jako dziurawego systemu.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Hmmm...
       • avatar
        pAwEx
        0
        Sytuacja bardzo prosta, używasz "darmowych" okienek, przyzwyczajasz się, a jak masz możliwość kupić to kupisz okienka. Marketing też ma tu duzo do gadania.
        • avatar
         Almuric
         0
         W przypadku jakiegokolwiek zablokowania nielegalnych systemów MS na świecie, gigant straciłby tak wiele, że raczej upadłby. Wpływy z poza segmentu bezpośredniej sprzedaży systemów zapewne są gigantyczne (licencje w grach, programach, także w sprzęcie). Potraktowanie piratów bezwzględnie skończyłoby się poważnymi kłopotami w firmie. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że Microsoft celowo nie zabezpiecza zbyt dokładnie swych produktów bo zwyczajnie jest to nieopłacalne.