Laptopy

Lenovo LaVie Z 360: laptop 2-w-1 zamiast reklamowanych 4-w-1

przeczytasz w 1 min.

Urządzenie ma problem z działaniem w trybie podstawki i namiotu.

Lenovo LaVie Z 360 laptop

Lenovo LaVie Z 360 był reklamowany jako laptop 4-w-1, a więc zdolny do pracy w czterech trybach – laptopa, tabletu, podstawki i namiotu. Problem jednak w tym, że urządzenia ma problem z dwoma ostatnimi.

LaVie Z 360 był jednym z najciekawszych produktów zaprezentowanych na targach CES 2015. Kompaktowa budowa, 13,3-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli oraz możliwość pracy w czterech trybach – niewątpliwie były to cechy, które niejednego przekonały do wybory najnowszej konstrukcji Lenovo. Jeden z użytkowników laptopa zauważył problemy z wyłączaniem klawiatury, kiedy laptop działa w trybie podstawki lub namiotu (wtedy więc, gdy jest ona zupełnie niepotrzebna). Dodatkowo ekran ma wtedy problemy z obracaniem obrazu. Wprawdzie można tutaj posłużyć się skrótem klawiszowym, ale funkcja powinna działać automatycznie.

Użytkownik skontaktował się więc z działem technicznym. Producent odpowiedział, że laptop został wydany na rynek w pośpiechu, przez co inżynierowie zostawili kilka niedoróbek. Jednocześnie zaproponował zwrot 5% poniesionych kosztów. Odpowiedź znajdziecie tutaj (artykuł po angielsku).

Lenovo LaVie Z 360 laptop

Na stronie producenta widnieje już informacja o działaniu w dwóch trybach. Nie wiadomo jednak co z pozostałymi, niezadowolonymi klientami, a także czy w planach są aktualizacje oprogramowania, które pozwoliłyby rozwiązać problemy.

Źródło: Consumer Reports, CNET, Hexus (foto)

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  VEN1963
  4
  pośpiech jest wskazany w 2 przypadkach - przy jedzeniu ze wspólnej misy, oraz przy łapaniu pcheł ;-)
  Ale przy opracowywaniu i tworzeniu sprzętu raczej nie. Marka Lenowo zacznie tracić jeśli będzie nadal wypuszczać takie niedoróbki, mam nadzieję że następny produkt nie będzie wypuszczany w pośpiechu.
  • avatar
   Antiax
   2
   Kto tak goni lidera rynku, że musi się spieszyć z wydawaniem laptopów ?
   Tak z pewnością nie zyska się nowych klientów, a można i stracić starych.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    ojej
    • avatar
     kitamo
     0
     Niech lenovo wpierw zadba o zaplecze czyli normalny serwis dla swoich urzadzen. Obecnie to co sie dzieje i jak dziala ich support to istna kpina z konsumenta
     • avatar
      Konto usunięte
      -1
      Lenovo to można kupić ThinkPad X1 Carbon 3 (oczywiście ten z M.2 PCIe 2.0 x4). A nie takie nie wiadomo co.
      • avatar
       VEN1963
       -2
       Lenovo
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Brawo Lenovo :)