Laptopy

Lenovo wykupi dział laptopów dla graczy od MSI?

przeczytasz w 1 min.

Inwestycja pozwoliłaby jeszcze bardziej umocnić pozycję Lenovo.

MSI GT80 SLI Titan laptop
GT80 SLI Titan - najwydajniejszy laptop do grania w ofercie MSI

Firma MSI jest jednym z najważniejszych producentów laptopów dla graczy – tak się składa, że całkiem sporo mieliśmy okazję już przetestować. W sieci pojawiły się pogłoski, jakoby dział ten miał być sprzedany Lenovo, które jest jednym z największych "graczy" na rynku.

Wprawdzie popyt na laptopy ogólnie maleje, ale modele dla graczy cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Lenovo planuje więc zwiększyć tutaj swoje udziały, a najlepszym sposobem byłoby właśnie wykupienie całego działu od firmy MSI. Nie byłaby to jednak pierwsza poważna inwestycja chińskiego koncernu, bo w 2005 roku wykupił on dział laptopów i tabletów ThinkPad od firmy IBM. Z drugiej strony firma MSI czuje coraz większą presję ze strony konkurencji, a tak mogłaby się bardziej skupić na rynku podzespołów komputerowych.

Taki scenariusz sugeruje jeden z dostawców, lecz sama firma MSI temu zaprzeczyła. Mimo wszystko będziemy obserwować rynek laptopów dla graczy i w razie ewentualnych zmian Was o tym poinformujemy.

Źródło: DigiTimes

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Barubar24
  2
  Lenovo atrakcyjnie wygląda do momentu gdy nie trzeba skorzystać z serwisu i gwaracji.

  Tak się składa, że serwis Lenovo (Essen, Niemcy, gdyż Lenovo nie ma serwisu w Polsce) ma klienta za debila i śmiecia.

  Wystarczy poczytać na forach o jakości Lenovo i serwisie. Myślałem, że to wyssane z palca kłamstwa, do czasu aż sam się przekonałem. Traktować klienta jak śmiecia, coś nieprawdopodobnego.
  • avatar
   mutissj
   2
   MSI robi bardzo fajne laptopy dla graczy wątpię aby się sprzedało
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Kiedy będą wyniki konkursu Ulepszamy Sprzęt Benchmarkowców 3.0 ?
    • avatar
     Konto usunięte
     -5
     Czy autor artykułu to polski zna? Kulawy polski pleni się normalnie jak wszy, a nagminne są zdania twierdzące ze znakiem zapytania na końcu. Litości!
     • avatar
      Hodon
      0
      Z całą sympatią do MSI, posiadając laptopa tej firmy już 3,5 roku i kartę graficzną (GF GTS 250) około 6 lat mogę śmiało stwierdzić, że ich sprzęt jest porządny i śmiało polecam go znajomym. Życzę tej firmie jak najlepiej, ale obawiam się, że przejęcie działu laptopów przez Chińczyków nie będzie z korzyścią dla klientów.