Internet

Lepiej zaktualizuj swojego Firefoksa

przeczytasz w 1 min.

Specjaliści Mozilli znaleźli lukę bezpieczeństwa. Szybko została załatana - czas na aktualizację.

Firefox

Usłyszeć, że w przeglądarce internetowej odkryto lukę bezpieczeństwa to nic niezwykłego. Rzadko jednak zdarza się, by niemal dokładnie w tym samym momencie dowiedzieć się, że została ona załatana – a tak właśnie jest tym razem. Dlatego też jeśli korzystasz z przeglądarki Mozilla Firefox niczym się nie przejmuj, ale nadszedł czas, aby ją zaktualizować.

Luka znajduje się w zaimplementowanej stosunkowo niedawno przeglądarce plików PDF. Dzięki niej (a może raczej przez nią) cyberprzestępcy mogli stanowić zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa i prywatności. 

Na szczęście programiści fundacji Mozilla spisali się na medal i szybko uporali się z łataniem. Dlatego też zaleca się, aby wszyscy użytkownicy zaktualizowali swoje przeglądarki do wersji Firefox 39.0.3 lub Firefox ESR 38.1.1. 

Jak zwykle w takich przypadkach zaleca się także zmianę najważniejszych haseł. Bo choć mało prawdopodobne jest, by cyberprzestępcy zdążyli cokolwiek wykraść, to lepiej zapobiegać niż leczyć, prawda?

Źródło: Digital Trends, SlashGear

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  toniek-94
  2
  Dobrze wiedzieć, ale mam włączone automatyczne aktualizacje. Może jednak ten news się komuś przyda.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Od kwietnia zeszłego roku pojawiło się ponad 12 nowych, podobno z poprawionym kodem, dystrybucji Firefoxa. Piszę jako adm, bo co nowa aktualizacja, to coś w firefoxie przestaje działać. Wersja 39 ma "wyciachaną" możliwość dołączania plików do korespondencji na (różnych) portalach pocztowych poprzez usunięcie/zablokowanie skryptów w javie/flashu. Stąd mój apel do Mozilli: dbajcie bardziej o kod waszej aplikacji niż o słupki z liczbą pobrań.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ona sama się aktualizuje, więc o czym ten news?
    • avatar
     darkowal
     -1
     Dzisiaj mi się zrobiła aktualizcja automatycznie
     • avatar
      shoken
      0
      Zeby pdf sie nie otwierały w FF można ustawić w about:config pdfjs.disabled = true bo jednak otwieranie PDF w przegladarce jest troche niebezpieczne.Zainstalowac foxit reader do czytania PDF.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Zaktualizowała się sama, więc cyberzbiry mogą mnie cmoknąć.