Telewizory

Telewizory LG i Samsung z zakrzywionymi ekranami OLED wprowadzają na rynek USA

przeczytasz w 1 min.

Premiera telewizorów na rynku amerykańskim odbyć ma się w tym samym tygodniu. Również cena ma być taka sama.

LG TV Curved OLED wygląd
LG 55EA9800

Pamiętacie jeszcze tegoroczną edycję targów CES? Dwaj koreańscy producenci – SamsungLG – zaprezentowali wówczas urządzenia, które obie firmy nazywały „pierwszymi na świecie telewizorami OLED z zakrzywionym ekranem”. Który więc był pierwszy? – Nie wiadomo. Jak się okazuje, na tym jednak nie koniec. Otóż premiera telewizorów na rynku amerykańskim również odbyć ma się w tym samym tygodniu.

Firma LG ogłosiła dzisiaj, że jej telewizor 55EA9800 będzie pierwszym urządzeniem z zakrzywionym ekranem OLED, jaki trafi do sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych. Jednocześnie przyznała, że jest to także pierwszy wyświetlacz OLED, który uzyskał oficjalny certyfikat THX. Ultra-cienki telewizor trafi początkowo do sieci Best Buy, gdzie jego cena przez kilka najbliższych tygodni wynosić będzie 15 000 dolarów.

Samsung TV Curved OLED wygląd
Samsung KN55S9

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź firmy Samsung, która przyznała, że jest już gotowa na rozpoczęcie sprzedaży telewizorów OLED z zakrzywionym ekranem na rynku amerykańskim. Jakby tego wszystkiego było mało, Robert Zohn, założyciel Value Electronics, gdzie między innymi pojawić ma się KN55S9 zapowiedział, że cena telewizora wyniesie prawdopodobnie… tak, 15 000 dolarów. Potwierdzenia ze strony koreańskiego producenta na razie jednak brak.

Poza bardzo interesującą walką pomiędzy tymi producentami, warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię, która bez wątpienia może zaskakiwać. Jeżeli do tych premier faktycznie dojdzie – w Stanach Zjednoczonych prędzej zadebiutują telewizory OLED z zakrzywionym ekranem, niż te z płaskim. To bardzo dziwna sytuacja, ale… czego nie robi się dla marketingu? 

Źródło: DigitalTrends

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bchrubas
  5
  Po co zakrzywiać TV z ekranem 55" ? Chyba tylko po to żeby ktoś to oglądał z 1-1,5 m bo z większej odległości nie ma to sensu.
  Z drugiej strony kto tak duży TV ogląda z tak bliska ?
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Czekam w takim razie na OLED bez tej zakrzywionej powierzchni, która wydaję się być zbędnym bajerem. Owszem w 3D rzeczywiście będzie się miało wrażenia wyłażenia rzeczy z TV, ale to może być wszystko. Oczekujemy w dalszym ciągu wyświetlaczy OLED 4k pracujących w nowych formatach obrazowych - 48 klatek na sekundę no a potem 8k w 120 klatkach. W końcu największa bolączka szybkiego kina i relacji sportowych TV czyli format 24 fps odejdzie do lamusa.