• benchmark.pl
 • newsy
 • Telwizory LG Smart TV G2 z usługą OnLive - granie bez używania konsoli lub komputera

Telwizory LG Smart TV G2 z usługą OnLive - granie bez używania konsoli lub komputera

Maciej | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Maciej
19 komentarzy Dyskutuj z nami

Do gry wystarczy TV, pilot i internet

onlive usługa cloud gaming menu

Firma LG mocno walczy o klientów i to nie tylko poprawiając jakość swoich produktów, ale także tym, że nie zapomina o obecnych użytkownikach sprzętu. Właściciele telewizorów z rodziny LG Smart TV G2 niedawno otrzymali możliwość korzystania z usługi Google Voice Search, a teraz koreańska firma, w najnowszej aktualizacji, udostępniła im OnLive – system pozwalający na granie w sieci w najnowsze tytuły.

Telewizory serii G2 mają wbudowany dość mocny procesor, który poradzi sobie z obróbką danych przesyłanych do i z sieci przez widget OnLive. Użytkownik może wypróbować wiele, w tym najnowszych, gier, bez konieczności korzystania z podłączonej do wyświetlacza konsoli czy komputera. Aby w pełni wykorzystać możliwości nowego systemu warto zakupić odpowiedni kontroler (gamepad), lecz na początku można korzystać z pilota do telewizora.

Konkurencja w postaci SONY ma w swoim portfolio firmę Gaikai, która oferuje podobny system do OnLive i zamierza wprowadzić podobną usługę do swoich produktów. Co więcej, podpisała ona umowę z drugim z koreańskich gigantów, firmą Samsung, która także chce wprowadzić system możliwości grania po sieci bez konieczności wykorzystywania konsoli lub komputera.

onlive cloud gaming usługa pad kontroler

Czas pokaże, czy coraz mocniejsze podzespoły telewizorów czy set-top-boxów zastąpią tradycyjne konsole lub komputery.

Źródło: lg, xbitlabs, joystiq

Strefa Windows 8

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gormar
  Ja mam pytanie. Czy ten system onLive w ogóle w Polsce działa, czy też nadaje się do użytku? Gdyby jedno z ich centrów przetwarzania znajdowało się naszym kraju to pewnie w coś by się dało pograć, ale jeżeli ma to mieć lagi aż z USA to aktualizacja TV przez LG, aby móc korzystać z onLive to raczej tylko dla nas ciekawostka.
  3
 • avatar
  Konto usunięte
  najwyżej w hugo se pograją na takim sprzęcie
  1
 • avatar
  Varso
  Tak czy siak to przyszłość.
  Koniec konsol.

  A ceny na OnLive naprawdę są atrackyjne, że przestaje się opłacać kupować gry.
  -4
 • avatar
  RexRX
  Lagi i zła jakość przy słabym necie i nawet dobrym to nie jest miłe dla oka.
 • avatar
  Konto usunięte
  Tak jasne tyle że gry na OnLive mają obcięte detale do med/min wystarczy zobaczyć Metro 2033 u mnie na kompie lepiej wygląda to na min w 1080p bo na OnLive to max 720p w med
 • avatar
  Konto usunięte
  I żeby nie było komp w opisie a łącze 100/10 Mbit
 • avatar
  Konto usunięte
  Korzystam co jakiś czas z tego po necie wifi na dialogu 4 mb i powiem że granie w strzelanki typu fear 3 nie sprawia żadnego problemu :)
 • avatar
  Konto usunięte
  Ja jestem staromodny, mam starą wysoką klawiaturę, nie lubie laptopów (uzywam tradycyjnego pieca), od zawsze lubiłem konsole (PSX, Dreamcast, PS2, Xbox, Xbox360 no i w przyszłosci pewnie ps4/x720). Do mnie onlive nie przemawia, tytułów ekskluzywnych z konsol raczej tam nie udostępnią, czyli odpada jakis God of War, Uncharted, Gran Turismo, Gears of War, Forza. Nie usiąde ze znajomymi i nie poobijamy sobie mord w Tekkena czy UFC, bo tam nawet mikrolagi uniemozliwą rozgrywkę. Dla casuali grających w jakies pierdoły to się sprawdzi, ale dla powazniejszego gracza wątpie.
 • avatar
  Konto usunięte
  Zastanawia mnie gdzie kupiliście te swoje cudeńka. Tak kukam po necie i ni jak tych modeli w Polsce nie idzie znaleźć :(
  Jak by były dostępne to sam bym kupił zamiast mojego LM660s
 • avatar
  Konto usunięte
  ciekawe czy taka możliwość wyprze konsole itd. z rynku? Obecnie producenci dążą do maksymalnej wielofunkcyjności sprzętów więc wcale się nie zdziwię jak tak się stanie
 • avatar
  Konto usunięte
  Pomysł naprawdę fajny, nie każdy potrzebuje wypasionego sprzętu do grania bo nieczęsto grywa. Ale jak mu przyjdzie ochota to ma telewizor, włącza odpowiednią funkcję i gotowe !