Internet

LG Smart TV Upgrader: multimedia i internet dla TV

przeczytasz w 2 min.

Firma LG wprowadza na polski rynek urządzenie Smart TV Upgrader, którego zadaniem będzie udostępnienie multimedialnych i internetowych usług każdemu modelowi telewizora, który dysponuje wolnym złączem HDMI.

Mały, elegancko wyglądający moduł rozszerza możliwości zwykłych telewizorów ze złączem HDMI o funkcje znane z zaawansowanych telewizorów LG, takie jak przeglądarkę internetową oraz dostęp do platformy z aplikacjami LG Apps.

Przystawka LG Smart TV Upgrader widok z góry z lewej strony

LG Smart TV Upgrader to niewielkie urządzenie (11x11 cm), które umożliwia użytkownikom wygodną nawigację po funkcjach multimedialnych poprzez panel Home Dashboard. Intuicyjnie rozmieszczone ikony, oraz dobrze zaprojektowane menu i prosty interfejs użytkownika sprawiają, że korzystanie z telewizora staje się prawdziwą przyjemnością.

Dzięki przystawce LG Smart TV Upgrader użytkownicy mają dostęp do bogatej oferty dodatkowych treści udostępnianych przez operatorów  internetowych, jak również do atrakcyjnych lokalnych programów  rozrywkowych, filmów i muzyki. W ten sposób odbiorcy na całym świecie mogą oglądać w dowolnej chwili to, co najlepiej odpowiada ich oczekiwaniom. Moduł zapewnia również dostęp do stale rozbudowywanej oferty aplikacji LG Apps, zaprojektowanych specjalnie z myślą o  telewizorach, w tym do kursów językowych i gier. Dzięki otwartej przeglądarce, użytkownik może łatwo korzystać ze swoich ulubionych stron WWW, a także wyszukiwać w Internecie potrzebne informacje.

Wbudowana w urządzeniu aplikacja Smart Share pozwala na strumieniowe przesyłanie treści z kompatybilnych urządzeń cyfrowych, podłączonych do domowej sieci DLNA, i prezentację ich na ekranie telewizora. Dodatkowo, jedna z funkcji Smart Share - Media Link - pozwala użytkownikom przeglądać na komputerach PC dane dotyczące oglądanych w telewizji treści. W czasie projekcji filmu istnieje możliwość prześledzenia historii jego produkcji bądź sprawdzenia informacji na temat jego obsady.

ST600 Smart TV Upgrader może także posłużyć jako sieciowy odtwarzacz plików multimedialnych. Użytkownicy mogą oglądać multimedia w formatach, których starsze telewizory nie są w stanie obsługiwać samodzielnie.

Przystawka LG Smart TV Upgrader widok z góry z prawej strony

„Przewidujemy, że ten rok będzie charakteryzował się dynamicznym rozwojem rynku telewizorów inteligentnych. ST600 jest idealnym rozwiązaniem umożliwiającym poznanie tej technologii przez szersze grono użytkowników” - powiedział Havis Kwon, prezes i dyrektor generalny firmy LG Home Entertainment. „LG Smart TV Upgrader łączy wygodę i atrakcyjną ofertę telewizorów inteligentnych z łatwością obsługi, będącą znakiem rozpoznawczym LG. Chcemy, aby każdy klient mógł poznać zalety telewizji inteligentnej z dostępem do internetu”.

Najważniejsze cechy LG ST600 Smart TV Upgrader:

 • Funkcje inteligentnej telewizji
 • Przeglądarka internetowa
 • Aplikacje LG Apps
 • Łączność Wi-Fi
 • Łączność DLNA
 • Odtwarzanie z zewnętrznego dysku twardego
 • Wymiary: 11 x 11cm

Przystawka LG Smart TV Upgrader widoki z boków


Producent wycenił LG Smart TV Upgrader na kwotę 650 zł.


Więcej o multimediach:

Źródło: inf. prasowa, LG

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1313939304

  Recenzja tego badziewia.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Ale po co w ogóle internet w TV? Niech mi ktoś logicznie uzasadni.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ja mam LG z wbudowanym Smart TV i jest to fajne rozwiązanie (np. Ipla, czy Youtube czy nawet allegro nie odpalając komputera) - działa płynnie i traktuję to jako gadżet ale przydatny. Smart Upgrader to fajny pomysł jednak 650zł to lekka przesada...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     RZeczywiście - badziewie. Media Link odtwarzania wideo nie działa - przecież to jedna z najważniejszych funkcji w tego typu urządzeniach! Jakość obrazu też nie najlepsza, bardzo powolny. Totalna dyskwalifikacja!
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      nie wiem skąd ta cena 650zł , skoro widzę w sklepie morele za 324zł, na amazon 80$...nawet nie wiadomo czy ma polskie menu i spersonalizowane na Polskę?po co mi np. Netfliks skoro w Polsce niedostępny , czy inne serwisy niedostępne w Polsce?tu powinna być Ipla i tego typy serwisy - a tego nie podano.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Posiadam to cacko od miesiąca i wciąż je odkrywam.W ciągu tego czasu pojawiły się dwie aktualizacje.Podłączony do neta sam się aktualizuje wyświetlając info.Przedostatnia aktualizacja dodała IPLE,ALLEGRO,i wiele innych.Komunikuje się z moimi komputerami a mam ich 3 po przez oprogramowanie nero media home.Może też po przez IPLEX ale ja coś nie umie tego ustawić.Fajne oprogramowanie bo filmy na komputerze wyświetla w postaci okładek płyt z opisami a po przez nero widać tylko foldery,pliki.Może ktoś wie jak ten serwer IPLEX ustawić , mi przy próbie odtwarzania wyświetla:NIE MOŻNA ODTWORZYĆ MULTIMEDIÓW.
       Obecnie można to kupić za 258 zł.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Trochę późno, ale dziękuję za namiary.:)
        Aktualnie mam, używam i jestem zadowolony.Dałem 300 zł z przesyłką.