Telewizory

LG pokaże telewizory z kropkami kwantowymi na CES 2015

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Koreański producent pozazdrościł firmie Sony technologii polepszającej jakość obrazu.

LG QDOT TV

Firma Sony z powodzeniem korzysta z niej już od kilku lat, nic więc dziwnego, że technologią kropek kwantowych (QDOT, quantum dots) – bo o niej mowa – zainteresowało się teraz także LG.

Koreański producent ogłosił, że podczas styczniowych targów CES 2015 zaprezentuje nowe telewizory o rozdzielczości 4K Ultra HD. Wśród nich znajdą się modele wykorzystujące technologię kropek kwantowych. Według LG zaoferują one lepsze odwzorowanie i nasycenie kolorów niż ma to miejsce w przypadku standardowych telewizorów LCD. 

„Wyraziste i żywe kolory gwarantowane przez technologię kropek kwantowych wznoszą telewizory LCD firmy LG na wyższy poziom jeśli chodzi o jakość obrazu” – powiedział In-kyu Lee, szef oddziału TV w dziale Home Entertainment Company firmy LG Electronics.

LG ma nadzieję, że możliwości technologii Quantum Dots będą dobrym uzupełnieniem rozdzielczości 4K Ultra HD. Jak tłumaczy producent, wykorzystano kryształki o wielkości od 2 do 10 nanometrów, które dokonują konwersji światła emitowanego przez diody LED podświetlenia. Zastosowane panele IPS mają dzięki temu oferować o 30 proc. większą przestrzeń barw, w porównaniu do wyświetlaczy tradycyjnych.

Prezentacja telewizorów LG wykorzystujących technologię kropek kwantowych odbędzie się już podczas targów CES 2015 (6-9 stycznia). Na rynku natomiast mają one pojawić się jeszcze w tym samym roku. Będzie rewolucja? Cóż, czas pokaże.

Źródło: SlashGear

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Następca, konkurencja czy okres przejściowy do OLED'a??
  2
 • avatar
  AndreoKomp
  "Firma Sony z powodzeniem korzysta z niej już od kilku lat"
  Obecnie sprzedawane telewizory LCD firmy Sony wykorzystują kropki kwantowe?
  2
 • avatar
  Skaza

  Hm. Stara technologia, nowy marketing?

  1
 • avatar
  irondick
  Tak poza tym to nie ma ekranów LED... są ekrany LCD z podświetleniem LED. Gdyby jednak takowy ekran został wyprodukowany seryjnie w postaci LED kropek kwantowych lub choćby samych LED to po co inne technologie? Czy widział ktoś z was redaktorki ekran LED? Może ktoś widział TV Mitsubishi LASER TV? O pierwszym słyszałem już w latach 80' a drugi jest zbyt dobry i zbyt tani w produkcji. Smutne to ale prawdziwe.
 • avatar
  Konto usunięte
  Tu jest więcej informacji.
  http://www.extremetech.com/gaming/196011-lg-readies-55-inch-8k-tv-and-new-quantum-dot-4k-display-technology

  zapowiedziano również TV 55" 8K UHD.
 • avatar
  gatar
  "Będzie rewolucja?" taaak ... październikowa :-)