Smartfony

LG V30 bez dodatkowego ekranu?

przeczytasz w 1 min.

LG V30 może zostać wyposażony w jeden ekran wykonany w technologii OLED. Byłoby to sporą zmianą dla tej serii smartfonów.

Wiemy już, że LG G6 okazał się smartfonem udanym. Koreański producent zaprezentuje jednak w tym roku jeszcze jeden model z najwyższego segmentu. Mowa o LG V30, który wedle najnowszych doniesień może znacząco odbiegać od poprzedników.

Seria LG V wyróżnia się przede wszystkim podwójnym ekranem. Jednym to rozwiązanie bardzo się spodobało, dla innych jest jedynie ciekawostką, ale stało się niejako charakterystyczne dla tej linii urządzeń. Być może w tym roku się to zmieni.

Sugeruje się bowiem, że (w przeciwieństwie do LG V10 i LG V20) w LG V30 znajdzie się jeden ekran wykonany w technologii OLED. Rolę dodatkowego ekranu zastąpić ma funkcja Always-on-Display. Najpewniej liczyć trzeba będzie się z proporcjami 18:9 oraz bardzo wysoką rozdzielczością.

Są to oczywiście jedynie plotki, niemniej podobne rewelacje przewijały się już jakiś czas temu. I gdyby doczekały się realizacji to można zapytać, czy LG V30 nie będzie zbyt podobny do LG G6? Również tutaj oczekiwać trzeba mocnej specyfikacji, w tym podwójnej kamery. Obudowa smartfona będzie najprawdopodobniej szklana.

Oficjalna premiera LG V30 powinna odbyć się pod koniec sierpnia.

Źródło: phonearena

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  6
  A czemu proporcje 18:9? A może 20:10 albo 16:8, albo nawet 5000:2500? Chociaż najlepiej byłoby napisać 2:1. Po prostu. Niezależnie od tego, co wytworzyło stado baranów producenta z działu marketingu czy innej promocji.

  PS. Od zawsze podawało się proporcje w najmniejszych niepodzielnych jednostkach, czyli: 2:1, 3:2, 4:3, 14:9, 16:9 itp. 18:9 to przecież klasyczne 2:1.
  • avatar
   figer
   -2
   a może łatwiej byłoby napisać 18x9 cm? Wtedy już zupełnie łatwo byłoby sobie wyobrazić proporcje.