Monitory

LG wyprodukuje monitor z technologią wirtualizacji

przeczytasz w 1 min.

W tym miesiącu LG rozpocznie sprzedaż monitorów, które mogą funkcjonalność jako wirtualne maszyny. Użytkownicy będą mogli korzystać z wielu programów uruchamianych na jednym komputerze.

Nowe panele ciekłokrystaliczne LG pochodzą z serii SmartVine N i zawierają wbudowaną technologię wirtualizacji, którą opracowała amerykańska firma NComputing.

Użytkownicy mogą podłączyć klawiaturę i mysz bezpośrednio do monitora, który z kolei jest podłączony do komputera.

Dzięki wirtualizacji monitory LG pozwolą maks. 11 użytkownikom współużytkować jeden komputer.

- Każda z naszych stacji roboczych potrzebuje monitora, więc dlaczego nie wbudować naszej technologii bezpośrednio do niego - powiedział Stephen Dukker, jeden z dyrektorów NComputing.

19-calowe monitory SmartVine N będą kosztować 199 dol. za sztukę i trafią na amerykański rynek jeszcze w tym miesiącu. Co ważne, nowe monitory LG mogą być także używane jako tradycyjne panele LCD, współpracujące z systemami Windows lub Linux.

LG poinformowało, że docelowy rynek dla tych monitorów to głównie edukacja i usługi środowiskowe, takie jak centralne obsługi wywołań telefonicznych.

Firma NComputing, która stacjonuje w Kalifornii, zatrudnia ok. 200 pracowników. Jej technologia umożliwia użytkownikom dzielenie się standardowym pecetem, znacznie zmniejszając koszta, jeśli mielibyśmy stosować odrębne monitory.

Więcej niż 50 proc. sprzedaży produktów NComputing to rynki wschodzące.

Źródło:Reuters.com

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  "Użytkownicy będą mogli korzystać z wielu programów uruchamianych na jednym komputerze."

  Nieprawdopodobne!!!

  Rewolucja!!!

  Zaraz, moment... to znaczy, że korzystając ze zwykłego monitora nie mogę uruchomić na moim komputerze wielu programów?
  • avatar
   jeomax.co.uk
   0
   Tez czytam i nie rozumiem tego belkotu (przepraszam osobe, ktora dodala ten news, ale raczej tyczy sie to autora zrodla).
   Po jednym glebszym ;-) zastanowieniu wydaje mi sie, ze chodzi tu o to, ze monitor bedzie strona maszyny wirtualnej - a konkretnie klientem. Hostem bedzie komputer, nic nowego. Nowosc jest chyba taka, ze to monitor bedzie bezposrednio odpalal żądanie wlaczenia maszyny wirtualnej :) Jakby jeszcze monitor byl odpowiedzialny za GUI, to dopiero bylaby rewolucja - komputery w roli klientow nie bylyby potrzebne, jedynie glowny serwer bylby hostem, a do niego bylyby podlaczone same monitory z myszkami w roli klientow, ale to chyba nie o to chodzi :)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ciekawe. Tylko ,że w naszym kraju nie realne. W urzędach stoją komputery z Penitum II/III a szczytem jest IV w firmach zresztą też, a na takich kompach jak by odpalić 11 użytkowników to by nieźle muliło.;]
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     z tego co można wyczytac to chodzi raczej o to że klika osób naraz niezależnie od siebei będzie mogło z kompa korzystac, a to oznacza duży krok naprzód w rozwoju monitorów
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Rozwiązanie bardzo ciekwae wystarczy że firma kupi jedną mocną jednostkę i podepnie pod nią kilka takich monitorów. Pozwoili to firmą oszczędzić na sprzęcie...
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       no rzeczywiście ciekawe rozwiązanie, zamiast kupowac 10 kompów, wystarczy 1 mocniejszy i 10 monitorów - bardzo dobre rozwiązanie dla firm, zwłaszca dużych korporacji :)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        ... poza dużymi firmami również szkoły mogłyby być zainteresowane tego typu rozwiązaniem - oprócz zaoszczedzenia pieniędzy takie rozwiązanie pozwala zrobić więcej stanowisk