Gry

W Life is Strange 2 nawet batonik robi różnice - krótka relacja z pokazu

przeczytasz w 1 min.

W poniedziałkowy wieczór Square Enix zabrało nas do kina na seans Life is Strange 2. I już widać że szykuje się zgoła inaczej wyglądająca przygoda.

Gamescom 2018 oficjalnie wystartował dopiero dziś, ale już od paru dni w Kolonii czuć było grową atmosferę. Spora w tym zasługa kolejnych zamkniętych pokazów, których przed rozpoczęciem tej największej europejskiej imprezy nie brakuje. 

Również i Square Enix dołał nieco oliwy do ognia prezentując swoje dwa zbliżające się hity. O jednym jeszcze mówić nie możemy, drugi to wspomniany Life is Strange 2.

I kiedy tak ekipa DontNod opowiadała pokazywanej na wielkim ekranie grze nie mogłem wyzbyć się wrażenia, że bardziej niż do historii o skakaniu w czasie, druga odsłona serii podobna jest do pierwszej części The Walking Dead od Telltale Games. To opowieść o dwóch braciach w podróży, z których jeden „nasiąka” tym, czego nauczy go drugi.

Life is Strange 2 - Seattle

Wszystko zaczyna się mocno emocjonalnie, od kryzysu, w który gracz zostaje chyba trochę wepchnięty niezależnie od swoich wyborów. Pokaz Square składał się z dwóch osobnych filmików, gdzie w pierwszym widzimy jak wygląda sytuacja podczas podróży.

Bracia mogą rozmawiać o większości rzeczy, jakie spotkają na drodze. Są nawet chwile na naukę, gdy jeden pokazuje drugiemu jak rozpoznawać szlaki, albo odpowiada na pytanie: czy głodnym chłopcom wolno ukraść batonika.

Drugi filmik był właściwie pierwszy chronologicznie i pokazywał, co się stało, że bohaterowie w ogóle znaleźli się w drodze. Zanim jednak skupił na tragedii, całkiem solidnie, w zdecydowanie DontNodowym stylu, dał nam poczuć, że mamy do czynienia z dorastającym nastolatkiem, prezentując wyjątkowo nastoletnie dylematy i dyskusje. 

Potem przyszedł kryzys, tragedia i ucieczka z domu. W tym miejscu warto zaznaczyć jedno - tym razem to, czy nadnaturalne moce są prawdziwe przedstawiono w znacznie bardziej jednoznaczny sposób. 

Czy to nie popsuje nieco klimatu gry przekonamy się już 27 września kiedy to zadebiutuje pierwszy epizod nowej serii. Czekacie?

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!