Myszki

„Nasza najbardziej ergonomiczna myszka” - oto Logitech MX Vertical

przeczytasz w 2 min.

Jak powinna wyglądać ergonomiczna myszka dla osób, które spędzają przed ekranem monitora wiele godzin każdego dnia? Logitech MX Vertical jest odpowiedzią tego szwajcarskiego producenta.

Gdy tematem rozmów są najlepsze myszki, nazwa Logitech pada przeważnie więcej niż raz. Rozwijana przez tego szwajcarskiego producenta seria MX jest z kolei powszechnie uważana za synonim ergonomii. Szczególnie dużą popularnością cieszą się gryzonie MX Master, ale to nie one zasługiwać mają na najwyższe miejsce na podium. Muszą je zwolnić, bo na horyzoncie pojawia się MX Vertical.

Logitech MX Vertical – (najbardziej) ergonomiczna myszka komputerowa

Jak podaje producent, po wielu eksperymentach i testach udało mu się wreszcie stworzyć „najbardziej zaawansowaną i ergonomiczną myszkę”. To właśnie Logitech MX Vertical, która wyróżnia się już samym wyglądem – cechuje ją bowiem (niemal) pionowa konstrukcja, odpowiadająca „naturalnej pozycji uścisku dłoni”.

Logitech MX Vertical wygląd

Korpus i przyciski myszy zostały ułożone pod 57-stopniowym kątem. Logitech zapewnia, że dzięki temu udało się zmniejszyć obciążenie mięśni przedramienia i zredukować ucisk nadgarstka o 10 proc. w porównaniu do klasycznej konstrukcji. We wpisie na blogu czytamy też o kształcie dostosowanym do każdej dłoni oraz podpórce pod kciuk, mającej zapewniać solidny i naturalny chwyt.

Logitech MX Vertical myszka

„Mysz MX Vertical jest dopasowana do ludzkiej dłoni i delikatna w dotyku. Jej unikalny kształt jest zaprojektowany tak, aby pasował do wielu typów i rozmiarów dłoni, podczas gdy chropowata, gumowa powierzchnia gwarantuje pewny i naturalny chwyt” – zachwala producent.

Ergonomia nie jest jej jedynym atutem

Logitech MX Vertical ma również zyskiwać sympatię użytkowników innymi cechami, a istotne jest przecież nie tylko to, co na zewnątrz, ale też serce urządzenia. W tym przypadku jest to „najlepszy w swojej klasie” sensor optyczny pracujący w rozdzielczości do 4000 DPI (korzystając z oprogramowania, można naturalnie zmniejszyć jej poziom, a do przełączania służy też specjalny przycisk).

Logitech MX Vertical ładowanie

Szwajcarski producent jest również zadowolony ze swojego kółka przewijania i czterech programowalnych przycisków. Zwraca też uwagę na długi czas pracy (jedno naładowanie akumulatora do pełna zapewniać ma do 4 miesięcy działania) i funkcję szybkiego ładowania (1 minuta „w prądzie” to 3 godziny pracy). 

Logitech MX Vertical góra

Trójka pojawia się jeszcze dwa razy w opisie produktu. Raz przy możliwościach łączenia (to przewód USB, odbiornik USB lub Bluetooth) i raz przy liczbie urządzeń, do których równocześnie może zostać podłączona myszka. Dzięki obsłudze Easy-Switch przełączanie się między nimi nie stanowi problemu, a za sprawą Flow możliwe jest przenoszenie treści z jednego komputera na drugi. 

Specyfikacja i cena myszki Logitech MX Vertical

 • Typ: optyczna
 • Rozdzielczość: 400 – 4000 DPI
 • Przyciski: 5 + scroll
 • Akumulator: 240 mAh (do 4 miesięcy pracy)
 • Łączność: przewodowa (USB-C) i bezprzewodowa (Unifying USB, Bluetooth LE)
 • Profil: dla praworęcznych
 • Obsługa wielu urządzeń: Easy-Switch, Flow
 • Wymiary: 78,5 x 79 x 120 mm
 • Waga: 135 g

Aktualnie myszka jest dostępna w przedsprzedaży. Jej sugerowana cena wynosi 479 złotych.

Źródło: Logitech

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  3
  Gdyby nie gumowana powierzchnia, to może bym się nawet skusił, bo czyszczenie gumowanej powierzchni to jest tragedia antyczna przy akompaniamencie wycia upiorów...
  Czysty i gładki plastik, czy to tak trudno zrobić?
  • avatar
   chrisplbw
   2
   a gdzie stół i krążek do gry?
   • avatar
    Kiciulek
    1
    Chętnie spróbowałbym poprasować takim "żelazkiem" :)
    • avatar
     wizdar
     0
     U mnie w pracy czesc osob ma takie pokraki. Niby nie ma problemu, ale prawie zawsze maja podlaczona druga zwykla - goscinna myszke, dla osob ktore czasami musza na ich komputerze poprzesuwac kursor :D
     • avatar
      HomeAudio
      0
      Żona miała spore problemy z bólem w nadgarstku i górnej części dłoni... po przesiadce na takiego cudaka już wszystko gra (bóle całkowicie ustąpiły). Teraz ma kilka takich myszek... ale ja wciąż kompletnie nie mogę tego obsługiwać.
      • avatar
       loctor
       -1
       To już było i to nie raz i się nie przyjęło a w tej cenie to już w ogóle nie wróże sukcesu.
       • avatar
        adderek
        -1
        O... taka sama jak moja. A nie... bo moja nie ma logo "logitech" i kosztuje 4% tej ceny (kupiona po innym kursie dolara za 2.5% z 479 PLN czyli za 12 PLN).
        • avatar
         abukiewicz
         0
         "a za sprawą Flow możliwe jest przenoszenie treści z jednego komputera na drugi." - w końcu jakieś sensowne kopiuj wklej będzie
         • avatar
          darioz007
          0
          Logitech B100! Do laptokow najlepsza! A do gier tylko Bloody!