Akcesoria

Logitech zbadał nawyki kibiców piłki nożnej

przeczytasz w 2 min.

Kibice już szykują się na letnie Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Badania zlecone przez Logitech wykazały, że męska część mieszkańców Europy to głównie przesądni kibice domatorzy, którzy są gotowi poddać się najróżniejszym rytuałom, jeśli ma to przynieść zwycięstwo ich drużynie. 

 Warto przeczytać:
 

Przeprowadzone przez instytut Lightspeed Research badania, zrealizowane na zlecenie Logitech pokazują, że 65% respondentów płci męskiej zawsze siada w tym samym miejscu na sofie, aby przypadkiem nie rzucić złego czaru na swoją drużynę. Sondaż wykazał również, że Europejczycy zrezygnują nawet z higieny osobistej dla swoich faworytów – jeden na dziesięciu kibiców przyznaje, że jest w stanie zaprzestać golenia się na czas rozgrywek. Kolejne ciekawe zabobony to śpiewanie hymnu narodowego przed rozpoczęciem meczu praktykowane przez 15% respondentów, czy wkładanie przynoszących szczęście części garderoby, co ma miejsce w około 7% przypadków.

Tego lata w salonach dominować będą nie tylko rytuały. Kobiety na całym kontynencie będą musiały uzbroić się w cierpliwość, by wytrzymać uciążliwe zachowanie swoich połówek, nasilające się w trakcie rozgrywek. Badania wykazały, że gdy górę biorą sportowe emocje, mężczyźni stają się odrobinę bardziej podatni na wypadki. Jedna czwarta respondentów twierdzi, że podczas celebrowania gola zdarzyło im się zranić siebie lub kolegę, a 21% zniszczyło jakiś mebel. W ferworze emocji ponad połowa mężczyzn (53%) poplamiła sofę lub dywan rozlewając piwo, podczas gdy 24% respondentów przyznaje się do rzucania pilotem przez cały salon.

- Po raz kolejny udało nam się zdefiniować zachowania, które mają miejsce w salonie w okresie, gdy oglądalność telewizji jest zwiększona - mówi Frédéric Boutin, Harmony European Product Manager w firmie Logitech. - Nie jesteśmy w stanie zagwarantować wolnych od wypadków salonów. Możemy za to dostarczyć piloty, w które powinni się zaopatrzyć kibice tegorocznych mistrzostw świata. Mamy nadzieję, że nasza nowa seria uniwersalnych pilotów wprowadzi tego lata trochę harmonii w domach Europejczyków.

Jeśli jesteś kobietą i liczysz na odrobinę ciszy i spokoju, przygotuj się na wydatki, ponieważ 58% mężczyzn przyznaje, że jedynie łapówka może ich przekonać do oddania pilota podczas meczu. Jak się jednak okazuje pieniądze to nie wszystko, a ankietowani byli mocno podzieleni w tej kwestii. Aż 42% zagorzałych fanów piłki nożnej oświadczyło, że żadna kwota nie jest w stanie nakłonić ich, by wyrzekli się władzy nad pilotem, gdy oglądają zmagania swojej ukochanej drużyny.

Źródło: Logitech

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  ja swojej rodzince kupilem bilet do PL, nie bedzie ich przez cale mistrzostwa :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   2 telewizory / dekodery FTW
   • avatar
    pranky
    0
    "24% respondentów przyznaje się do rzucania pilotem przez cały salon" - co czwarta osoba? wśród kogo była robiona ta ankieta?
    • avatar
     ArmaQ
     0
     W Polsce będzie spokojnie o to zadbała nasza reprezentacja piłkarzy ( a raczej partaczy, bo jak nazwać osobę, która całe życie trenuje a zdycha na boisku po przebięgnięciu 10 km zza świńskim pęcherzem czyli piłką;) )