• benchmark.pl
 • Foto
 • LUUV - mechaniczna stabilizacja dla smartfona, kamery sportowej, małego aparatu - bez baterii
Foto

LUUV - mechaniczna stabilizacja dla smartfona, kamery sportowej, małego aparatu - bez baterii

przeczytasz w 2 min.

LUUV to projekt mechanicznego stabilizatora dla niewielkich urządzeń foto-wideo, który pozwala na momentalną zmianę orientacji o 180 stopni

solidLUUV ultraLUUV

solidLUUV, w skrócie LUUV, to mechaniczny trzyosiowy gimbal, który można wykorzystać do stabilizacji ruchu smartfona, kamery sportowej lub niewielkiego (czytaj lekkiego) aparatu kompaktowego.

LUUV ma około 25 centymetrów wysokości (szerokość gruszki to około 10 cm) i waży około 640 gramów. Górny limit wagi stabilizowanego urządzenia to 500 gramów, co oznacza, że przy dzisiejszym zaawansowaniu kamer i aparatów mamy dość szeroki wybór urządzeń.

LUUV kształtem przypomina połączone ze sobą dwie gruszki higieniczne, w których jedna została mocno ścięta i zakończona gwintem statywowym. Działanie LUUV jest bardzo proste. Wystarczy sama grawitacja. Trzymamy go w przewężeniu pośrodku całej konstrukcji gdzie znajduje się środek ciężkości.

Po jednej stronie mamy część z przeciwwagą, którą można regulować stosowanie do wagi zainstalowanego urządzenia, a po drugiej stabilizowane urządzenie. Dla odseparowania ruchu ciała od stabilizatora wykorzystano metalowe łożyska. Specjalna dźwignia pozwala na natychmiastowe obrócenie zainstalowanego urządzenia o 180 stopni.

Choć LUUV jest mechaniczny i nie wymaga do pracy żadnych akumulatorów, to istnieje jego wersja ultraLUUV, która jest w praktyce gimbalem solidLUUV z dołączonym trzyosiowym elektrycznym stabilizatorem. Dzięki temu stabilizacja jest jeszcze skuteczniejsza. Długość tej konstrukcji wynosi 33 cm. Wbudowany akumulator litowo-jonowy pozwala na pracę silników pozycjonujących przez około 4 godziny.

solidLUUV ultraLUUV konfiguracje

Poniższe klipy demonstrują urządzenie, specyficzny dość sposób obsługi i efekty filmowania z LUUV.

Obecnie LUUV jest na etapie zbierania funduszy na druga fazę projektu. Wcześniej dzięki finansowaniu poprzez platformę Indiegogo udało się wyprodukować i sprzedać pierwszą niewielką partię stabilizatorów. LUUV można ponownie zamawiać w przedsprzedaży - wysyłka planowana jest na kwiecień-maj przyszłego roku.

LUUV w wersji solidLUUV jest wyceniony na 99 euro, a wariant z elektronicznym dodatkiem kosztuje 199 euro (w przedsprzedaży, później cena wyniesie 299 euro). W razie potrzeb elektronicznie sterowaną głowicę można zdemontować by korzystać wyłącznie z podstawy czyli solidLUUV.

Źródło: LUUV

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  12
  Jak za gruszkę do lewatywy,to stanowczo za drogo...
  • avatar
   Marucins
   9
   Nieźle się cenią...
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Moja pierwsza myśl... po co mam tachać gruszkę do lewatywy?

    Przecież wystarczy obciążnik skonstruować w formie nakrętki na butelkę. Woda cola wódka cokolwiek.

    Jak ktoś chce wykorzystać, pomysł udostępniam za darmo tylko wpisać mój nick jako pomysłodawcy :)
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Trochę przypałowy wygląd :)
     • avatar
      Konto usunięte
      -7
      'Znalazłem nową stronę z aukcjami na której można kupić np. laptopa za 15 złotych :

      www.mxvp.eu/aukcje

      Polecam serwis, póki co mało użytkowników i łatwo się wygrywa :)
      Ja wylicytowałem monitor wart 300zł za 18,20 :)
      • avatar
       wizdar
       0
       Dla mnie to ma jedną podstawową wadę. Nie "wybiera" wstrząsów pionowych, tylko przechylenie/pochylenie, po prostu stara się utrzymać pion i to wszystko.
       Nierówna nawierzchnia i ten gadżet leży i kwiczy.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        za gimbal cena naprawdę przyzwoita ale wersja samego steadycamu to przegięcie, na media expert jest w podobnej cenie Curve, a on ma już renomę w światku kamerek
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         nie ważne jak wygląda tylko czy działa