Gry

Pierwszy milion pękł. Polski hit idzie po swoje

przeczytasz w 1 min.

Polska gra Manor Lords zalicza niezwykle udaną premierę. Recenzje napawają optymizmem, obserwujemy wysoką frekwencję graczy, a wszystko to wieńczy znakomita sprzedaż tytułu. Przypomnijmy, że mówimy o grze autorstwa jednoosobowego studia.

Oczekiwania względem Manor Lords były bardzo wysokie, wszak 3 mln graczy z całego świata dodało grę do listy życzeń na platformie Steam. Za nami oficjalna premiera we wczesnym dostępie i jedno jest pewne - uwzględnienie tego tytułu na liście najlepszych gier 2024 nie było błędem.

Manor Lords w liczbach

Manor Lords to city builder z akcją osadzoną w czasach średniowiecza, który nie ogranicza się do budowania miast. W toku rozgrywki toczyć będziemy epickie bitwy i najwyraźniej taka formuła spodobała się graczom. Spójrzmy więc na liczby.

Szczyt aktywności graczy jednocześnie biorących udział w rozgrywce wynosi ponad 173 tys. osób. W tym miejscu mowa jest o platformie Steam (dane SteamDB). Jak podkreśla wydawca gry, Hooded Horse, jest to rekord w kategorii city builderów lub innych gatunków, takich jak GSG, 4x, czy colony sim.

Manor Lords w promocji

W ciągu 24 godzin Manor Lords sprzedało się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy na całym świecie. Sukces zasługuje na uwagę, bo nie dość, że mowa o wczesnym dostępie, to za produkcję odpowiada Slavic Magic, czyli jednoosobowe studio, które założył Grzegorz Styczeń.

Aktualnie Manor Lord na platformie Steam ma ponad 17 tys. recenzji, z czego 89 proc. to te pozytywne - kolejny element świadczący o udanym debiucie. Jakby tego było mało, to Manor Lords można kupić taniej. City builder kosztuje aktualnie 112,49 zł (zamiast 149,99 zł). Promocja na Steamie kończy się 10 maja 2024 r.

Źródło: Hooded Horse, Steam, SteamDB, zdjęcie otwarcia: Steam

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Jasiek123123
  0
  Czekam na solidną recenzje!!

  Witaj!

  Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
  Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

  Połącz konto już teraz.

  Zaloguj przez 1Login