Tablety

Dwa tablety Manta z ekranami IPS2 o rozdzielczości 2048x1536 pikseli wkrótce na rynku

przeczytasz w 1 min.

Firma Manta rozpoczęła produkcję nowych tabletów z wyświetlaczami wykonanymi w technologii IPS2. Ich rozdzielczość wyniesie 2048 x 1536 pikseli.

Manta nowe tablety zapowiedź

Firma Manta rozpoczęła produkcję dwóch kolejnych tabletów. Nowe modele oferować będą ekrany wykonane w technologii IPS2 o rozdzielczości aż 2048 x 1536 pikseli.

Użytkownicy otrzymają możliwość wyboru urządzenia z ekranem o przekątnej 9,7” lub 10,1”. Oba tablety napędzać ma czterordzeniowy procesor, który otrzyma do pomocy 2 GB pamięci RAM. Poza tym liczyć będzie można na 16 pamięci wewnętrznej, dwie kamery i systemem operacyjny Android 4.1 Jelly Bean.

Producent wspomina również o wbudowanym modemie 3G. Nie wiadomo jednak, czy będzie on standardem, czy też pojawi się jako element opcjonalny. Nie ujawniono także tego, czy oferować będą go obydwa modele.

Już wkrótce poznać powinniśmy jednak dużo więcej szczegółów. Producent zapowiada bowiem, że w najbliższym czasie ujawnieni ostateczne nazwy tabletów, dokładne specyfikacje oraz ceny.

Źródło: manta, inf. prasowa

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gagex123
  5
  Najciekawsze w sprzętach tego typu, jest to, że ekran w nich wykorzystywany to ta sama matryca, co w ipadach - retina. Różnią się zastosowanym podświetlaniem i "chińczyki" mają często przesycony kolor niebieski. Przesycony w odniesieniu do iPada. Mnie mimo wszystko to przekonuje i jeżeli nic ciekawego na Win8 w normalnej cenie nie pojawi się do wakacji, to do dokumentów i internetu kupię właśnie taki chiński wyrób. No i najważniejszy argument: cena. Chińczyk z retiną kosztuje w PL od 800zł do 1200zł. Kupcie za tyle iPada ;)
  P.S.
  Chińczyki nie są najgorsze pod względem wykonania i wydajności. Od czasów pierwszych "podróbek" bardzo dużo się zmieniło.
  • avatar
   Konto usunięte
   -1
   Jeżeli cena będzie rozsądna to czemu nie kupić?
   • avatar
    Konto usunięte
    -1
    Czekam na wiecej informacji.
    • avatar
     cooger
     -1
     Właściwie nie do końca wiadomo po co takie matryce, do takich rozdziałek to już ta grafika nie wystarcza...
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Problem z tabletami o tak dużej rozdzielczości i Androidem jest taki, że bardzo mało aplikacji ją wykorzystuje. Po tym jak Google z Samsungiem wydało Nexusa 10 wszyscy spodziewali się, że coś wreszcie drgnie ale w tej sprawie Android jest nadal w tyle za IOS'em.