Ciekawostki

Mark Zuckerberg boi się o swoją prywatność. Jego broń to taśma

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
28 komentarzy Dyskutuj z nami

Znacie sposób na taśmę? Chodzi o to, by zakleić nią oko kamery i gniazdo audio w laptopie. Zuck też z niej korzysta.

Facebook na każdym kroku zapewnia, że dba o naszą prywatność i nie mamy się czego obawiać. Spora część z nas twierdzi jednak, że ostrożności nigdy za wiele i wygląda na to, że podobnego zdania jest założyciel najpopularniejszego portalu społecznościowego, Mark Zuckerberg. Skąd takie stwierdzenie?

Należący do Facebooka serwis Instagram pochwalił się ostatnio, że każdego miesiąca korzysta z niego już ponad 500 milionów osób. Aby uczcić ten sukces Mark Zuckerberg wykonał (i opublikował) zdjęcie nawiązujące do foto-serwisu właśnie. Fotka jest luźna, przyjemna, ale internauci zwrócili uwagę na coś zupełnie innego.

Otóż w tle zdjęcia widzimy biurko Zuckerberga i jego laptopa. Uwagę internautów przykuła… taśma klejąca. Amerykanin zakleił nią kamerkę oraz gniazdo audio. Wszystko to, aby utrudnić/uniemożliwić cyberprzestępcom podglądanie i podsłuchiwanie go podczas pracy. To stara, ale – dodajmy – bardzo skuteczna metoda, choć często wyśmiewana.

Zuck taśma zoom

Do stosowania tego samego zabezpieczenia przyznał się też niedawno szef FBI, James Comey. Nigdy nie możemy być pewni swojego bezpieczeństwa, ale zawsze możemy o nie zadbać, biorąc przykład z tych, którzy chronią danych milionów ludzi i o tym, że nasza prywatność jest strzeżona, zapewniają nas przy każdej możliwej okazji.

Źródło: The Verge, Gizmodo

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  aavil
  Jeśli umiesz złamać komuś zabezpieczenia i włączyć kamerę i mikrofon, to prawdopodobnie umiesz też wyłączyć lampkę przy kamerze.
  11
 • avatar
  Konto usunięte
  Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie.
  11
 • avatar
  endrju_pl
  Z jednej strony nie dziwi dodatkowe dbanie o bezpieczeństwo u tak znanej osoby. Z drugiej strony zaś dziwi zupełnie przeciwne do danej sytuacji poprzednie zdarzenie z Zuckerbergiem - ustawienia tak prostego hasła jak "dadada" w wielu serwisach..
  2
 • avatar
  dariosik
  Chętnie bym mu przywalił w ten żydowski ryj!!!
  2
 • avatar
  s3b3k
  Żadna tam prywatność. Nikt kto dba o prywatność nie ustawia głupiego hasła "dadada", w nadzieji że i tak nie zgadną. On poprostu ogląda strony porno, czy też sex kamerki. To jest międzynarodowy znak rozpoznawczy.
  2
 • avatar
  wytargany
  Cała ta dyskusja to jest delikatnie o kant tyłka...

  Bo skoro już zakładacie, że jest jakiś "hakier" który da radę wyłączyć (moim zdaniem fizycznie połączoną) diodę kamerki, to jakim u cholery problemem byłoby dla niego podsłuchiwać Was przez dajmy na to telefon na biurku??

  Wszystko mamy sobie zakleić??

  Wydaje mi się, że jedynym sensownym wytłumaczeniem na to ( o ile w ogóle jest tam taśma) jest, ochrona informacji gospodarczych i sam problem szpiegostwa gospodarczego.

  BTW nie sądzę, aby jakiemuś "hakierowi" zależało na zrobieniu zdjęcia z głupkowatą miną, lub nagrania "nieodpowiedniej" wypowiedzi...

  A jeśli kiedykolwiek prawdopodobny będzie scenariusz z serialu "Person of Interest" to i tak Nasze małe rozumki nic na to nie poradzą ;)

  Ale to tylko i wyłącznie moje zdanie....
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  Żydowski cwaniak ma problemy ..Hmmm dziwne taki haker jak on narobił tyle wałków w sieci że szok
  1
 • avatar
  miedzianek
  Ja tam nie widzę ani taśmy na kamerce, ani taśmy na audio...
  -7
 • avatar
  Silver
  Menadżer urządzeń -> wyłącz (kamerkę). No tak pewnie tylko w WIndows'ie i linuksie to działa.
  Po za tym dla mnie to jest bzdurne - zawsze jak kamerka jest włączona pali się dioda obok więc wiadomo kiedy jest coś nie tak...
  -20
 • avatar
  LOL :)
 • avatar
  r_e_s_e_t
  A co z wyłączaniem portów I/O w BIOSie dla wybranych urządzeń?
 • avatar
  pablo11
  Co zrobi z mikrofonem wbudowanym w laptopa, jak ktoś wpadnie by tak jak w aplikacji facebook na androida podsłuchiwać 24h/dobe.
 • avatar
  Marucins
  Na FB nie ma tam to że tamto. każdy na równo jest śledzony.