Gry komputerowe

To jeszcze jedna gra o wojnie, ale tym razem wcielimy się w medyka

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

W strzelankach przeważnie wcielamy się w szturmowca albo snajpera. Z kolei MEDIC: Pacific Corpsman – jak sam tytuł wskazuje – pozwoli nam spróbować swoich sił w roli sanitariusza na polu walki.

MEDIC: Pacific Corpsman – tym razem spróbujemy sił w roli sanitariusza

Rola sanitariusza na froncie jest nieoceniona. Jego zadanie zaś – niezwykle trudne. Przekonamy się o tym, grając w MEDIC: Pacific Corpsman. To symulator, pozwalający nam wziąć udział w Wojnie na Pacyfiku jako medyk polowy w amerykańskim mundurze. 

Obserwując akcję z perspektywy pierwszej osoby, będziemy przygotowywać zaopatrzenie, starać się unikać kul, bomb i innych zagrożeń oraz pomagać rannym. Nieraz przyjdzie nam podjąć trudną decyzję o tym, którego żołnierza opatrzyć lub przetransportować w bezpieczne miejsce, a którego zostawić. Czasem przeżyć może tylko jeden z nich i lepiej, żeby było tak, niż żeby nie przeżył nikt. 

Zobacz zwiastun MEDIC: Pacific Corpsman, zapowiadający grę:

Graficznie MEDIC: Pacific Corpsman nie rozpieszcza, ale nie sprawia też, że oczy zaczynają krwawić. Dlatego zdecydowanie może to być tytuł, któremu warto będzie dać szansę, szczególnie że mechanika rozgrywki zapowiada się bardzo dobrze i to samo można powiedzieć o klimacie (o ile tak krótki zwiastun pozwala na ocenę). 

Sprawdź, czy ruszy ci MEDIC: Pacific Corpsman - wymagania minimalne: 

Kiedy premiera gry MEDIC: Pacific Corpsman?

Na to, by przekonać się o tym, czy ten wojenny symulator sanitariusza faktycznie daje radę, musimy trochę poczekać. MEDIC: Pacific Corpsman ma zadebiutować w przyszłym roku w wersji przeznaczonej na pecety.

Źródło: Games Operators, PR Outreach, Hypnotic Ants

Czytaj dalej o grach: 

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  HelmuD
  Oryginalny pomysł na grę 2-wojenną. Takie odwrócenie ról - zamiast zabijać, ratujemy życie. Jak widzę po trailerze gra mocno opiera się na filmie " Przełęcz ocalonych " z 2016 roku, który opowiadał prawdziwą historię. Trzymam kciuki.
  4
 • avatar
  levusek1992
  Ktoś w studiu po 10 latach zauważył, że ma nie dokończoną grę na dysku i stwierdzi, że teraz tyle naiwniaków z kasą, że kupią :D
  -1
 • avatar
  pawluto
  Nowy pomysł choć był podobny w grze multi znanej przez każdego...zapomniałem tytułu...
  -1
 • avatar
  Lord_Krecitsqa
  Poczekam aż będzie za darmo w EPIC
  -3
 • avatar
  PITUCH3
  hmmmm , bieganie godzinami i ratowanie ludzi .....
  ktoś kiepski crack palil kiedy to wymyslil
  -5
 • avatar
  kombajn
  Ciekawe ciekawe nie powiem. Seriale o chirurgach ratownikach itp zawsze są popularne a teraz będzie można spróbować swoich sił i to od razu na wojnie. W sumie rzadko się zdarza żeby ktoś wpadł na nowy nie używany pomysł w kwestii gier o II WŚ ale to zapowiada się naprawdę interesująco.