• benchmark.pl
 • newsy
 • Serwis Megaupload wróci lada chwila - Kim Dotcom był bezprawnie inwigilowany

Serwis Megaupload wróci lada chwila - Kim Dotcom był bezprawnie inwigilowany

przeczytasz w 2 min.

Promuje także MegaBox

kim dotcom mr president logo

Kim Dotcom założyciel Megaupload nie ustępuje w planach przywrócenia do życia wspomnianego już serwisu. Niedawno na swoim Twitterze napisał, że Megaupload jest prawie gotowy i niedługo wystartuje. W międzyczasie na światło dzienne wyszła sprawa, nielegalnego inwigilowania Dotcoma.

Styczniowe zamknięcie serwisu Megaupload przez FBI i aresztowanie jego właściciela Kima Dotcoma wzbudziło ogromne zainteresowanie, ale i równie wielkie kontrowersje, o których co jakiś czas można było przeczytać w sieci. Kim nie zamierzał składać broni i konsekwentnie walczy o swoje prawa w sądzie i osiąga bardzo korzystne rezultaty.

Jak się okazuje, wiele zarzutów było bezpodstawnych, nakazy aresztowania bezzasadne, FBI nie sporządziło odpowiednich dokumentów, a cała dokumentacja była prowadzona błędnie i w wielu przypadkach w ogóle jej nie było. Również majątek prywatny Dotcoma został zajęty bezprawnie, o tych i wielu innych kontrowersjach wspominaliśmy już w kilku artykułach.

Teraz jednak, odchodząc od kontrowersji, wracamy do sprawy powrotu Megaupload i startu usługi MegaBox - przez, którą zdaniem Kima rozpętała się cała afera. Dotcom kilka miesięcy temu zapowiedział start Megaupload jeszcze w bieżącym roku, na jego stronie internetowej wystartował nawet specjalny licznik odliczający czas pozostały do powrotu serwisu do sieci.

Ostatnio za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Twitterze poinformował, że -"Kod serwisu jest już w 90% ukończony. Serwery zamówione. Prawnicy, partnerzy i inwestorzy gotowi. Cierpliwości, nadchodzimy".

Nowy Megaupload ma być lepszy, większy i odporny na ataki i zakusy amerykańskich władz, sterowanych przez wielkie Hollywoodzkie wytwórnie. Tak czy inaczej, Dotcom jest pewny startu nowej odsłony portalu i nowej usługi MegaBox, której promocję już rozpoczął. Ma ona w domyśle odciąć wielkie wytwórnie od wyzyskiwania artystów, wprowadzając nowy system sprzedaży, który całkowicie je ominie.

Według założeń ponad 90% dochodów ze sprzedaży albumów czy utworów muzycznych ma trafiać do kieszeni artysty, zaś reszta do usługi MegaBOX. Do tej pory, w zależności od konstrukcji kontraktu artystom przypadało jedynie kilka procent dochodu ze sprzedaży, większa część trafiała zaś do wytwórni.

W międzyczasie w Nowej Zelandii wybuchł kolejny skandal związany z Megaupload i Kimem Dotcomem. Na światło dzienne wyszedł fakt bezprawnej inwigilacji założyciela wspomnianego serwisu. Premier Nowej Zelandii - John Key wydał w tej sprawie oświadczenie w którym ogłosił, że zlecił śledztwo w tej sprawie.

W aresztowaniu Dotcoma intensywnie pomagało nowozelandzkie Government Communications Security Bureau - odpowiednik CIA. Jak się okazało zarówno założyciel Megaupload i Bram van der Kolk byli inwigilowani przez funkcjonariuszy GCSB, którzy robili to na polecenie władz Stanów Zjednoczonych.

Jakby tego było mało, w Nowej Zelandii zabroniona jest inwigilacja obywateli i stałych mieszkańców, więc takie działanie służb było zupełnie niezgodne z obowiązującym tam prawem. Premier zlecił dokładne zbadanie zachowania się służb GCSB, wspominając o potrzebie budowania zaufania publicznego, od którego zależy powodzenie wielu działań.

Afera z inwigilacją również działa niekorzystnie dla premiera, gdyż służba GCSB jest jednostką mu podległą, a on i jego współpracownicy nadzorują jej prace i musieli sami wydać zezwolenie inwigilacji Dotcoma.


Źródło: Kim.com, Twitter, TorrentFreak

Komentarze

33
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  62
  no i bardzo dobrze, życzę sukcesu i utarcia nosa wytwórniom i całej tej szajce
  • avatar
   Konto usunięte
   17
   Nikt nie lubi tracić kasy - szczególnie Ci najbogatsi.

   Władza USA sięga znaaacznie dalej niż granice państwa. Możemy się temu sprzeciwiać - co zresztą sukcesywnie jest robione, ale prędzej czy później zostanie wydany taki akt prawa i na takich warunkach, że władze Państw powiązanych polityką zagraniczną z USA (czyli większość krajów UE) będzie musiała przyklepać wcielenie jego w życie.
   Oczywiście wszystko będzie robione "jawnie" i dla "naszego dobra", ale w tym momencie o demokracji będziemy musieli zapomnieć.

   • avatar
    Sakret
    10
    hura!
    • avatar
     tomciog14
     8
     Tylko niech nie przesadza z tą walką, bo znając układy, świat polityki i USA to ktoś mu popełni samobójstwo...
     • avatar
      Konto usunięte
      5
      Jak FBI chce go wsadzić to powinni go osądzić w Polsce ;) . Tutaj dostałby 25 lat i kare finansową. Może nawet Amerykanie by coś "ustalili z niezawisłym sędzią" przed rozprawą ;) jak ostatnio się w Polsce dzieje, lub jakaś pani Sędzina nie przyjęłaby dowodów niewinności jak prawie rok temu w listopadzie (chodzi o to nagranie gdzie policjant kopie manifestanta na marszu niepodległości a manifestant dostaje 3 miesiace za pobicie policjanta hehe). Albo jakby dobrze posmarował to by go uniewinnili jak pewne osoby ostatnio.

      Jaka to szkoda że został sądzony w normalnym kraju.... ;)
      • avatar
       Konto usunięte
       5
       Życzę mu najlepszego, niech utrze nosa oficjalnym złodziejom takim jak RIAA.
       • avatar
        idzpro100
        2
        dobrze, lecz przywrócą wszystkie pliki, które były wysłane, czy serwis startuje od nowa? Swoją drogą dobrze, że wpuścili "kropka kom-a". Może uda się przywrócić serwis do dawnej świetności.
        • avatar
         Patrick.
         2
         A niech wraca. Życzę mu powodzenia !

         PS. W końcu nowy wygląd, aż chce się czytać newsy i pisać komentarze : P
         • avatar
          Konto usunięte
          2
          i kolejne logo z chmurką xD nie żebym miał coś przeciwko bo logo to logo ale kurde wszędzie te chmurki jakaś mania tego całego chmurowania xD

          swoją drogą niech rusza jak najszybciej z serwisem :) zawsze jakaś konkurencja a zapowiada się, ze to będzie naprawdę mocna konkurencja :) oby mu sie udało :)
          • avatar
           dziobolek
           2
           "Kim Dotcom był bezprawnie inwigilowany..."
           a my, to niby nie jesteśmy???
           • avatar
            Konto usunięte
            1
            zaczyna pachnieć rewolucją... "...finally one side gain the upper hand..."
            • avatar
             Konto usunięte
             1
             Ahaha bardzo dobrze... Amerykańcy wszędzie się panoszą i myślą, że mogą robić co chcą.
             • avatar
              Konto usunięte
              1
              Czekamy na nowy MegaDownload :D
              • avatar
               -1
               Jak serwis ruszy to apple wytoczy pozew o wykorzystanie patentu, podobieństwo nazwy do apple, czy też kształt ikonek na stronie skopiowanych z iphone'a. Coś na pewno wymyślą;)
               • avatar
                wdowa94
                -9
                I co z tego skoro dyski serwerów będą puste?
                • avatar
                 badbwoy
                 0
                 przesadzacie ze jemu sie cos stanie, co ma zrobic taki Alex Jones ten od swoich audycji obnazajacych pozakulisowe afery rzadu usa.Ten koles to dopiero musi byc wrzodem na dupie tych wszystkich poliTRICKersow, ze nie wspomne o ostatnim wywiadzie z nr1 agentem cia ktory otwarcie opisał caly mechanizm konfliktu irankiego oraz roli Natanjahu.
                 Dot com ma dobry plan i niech mu sie powiedzie i osobiscie mu zycze jak najlepiej !
                 • avatar
                  RexRX
                  0
                  Będzie mi brakować starej zawartości no chyba że stanie się jakiś cud.