Internet

Megaupload i Kim Dotcom Schmitz bez zarzutów - błędy proceduralne?

przeczytasz w 2 min.

Procesu nie będzie?

Sędzia zajmujący się sprawą Megaupload stwierdził, że Kim Dotcom może nigdy nie doczekać się na swój proces, gdyż ten zwyczajnie może się nie odbyć. Decydujące znaczenie miałyby mieć błędy proceduralne.

kim dotcom schmitz obrazek mw3 liberationSerwis Megaupload został zamknięty przez FBI na początku bieżącego roku, a jego właściciela aresztowano pod wieloma zarzutami - w tym również kryminalnymi. Okazuje się jednak, że mimo przeprowadzonej z hukiem i wielką pompą akcją amerykańskich służb specjalnych Kim Dotcom (Schmitz) nie usłyszy zarzutów, a przynajmniej wszystko na to wskazuje.

Organy odpowiedzialne za aresztowanie Dotcoma nie wypełniły wymaganych formularzy, a w wielu z istniejących zostawiono ogromne luki i nieścisłości - brakuje niezbędnych dokumentów do postawienia aktu oskarżenia. Tymczasem również i firma twórcy Megaupload może wyjść z opresji, bowiem obowiązujące przepisy skutecznie uniemożliwiają postawienie zarzutów zagranicznemu podmiotowi gospodarczemu.

Zdaniem sędziego mającego zajmować się sprawą Megaupload, proces prawdopodobnie w ogólnie niedojdzie do skutku. Takie samo zdanie wyraża także adwokat Dotcoma, twierdząc, że nikomu z osób związanych z witryną nie postawiono zarzutów, gdyż zgodnie z jego wiedzą, nie można tego uczynić. Nie wie on jednak dlaczego amerykańskie władze nie zdawały sobie z tego sprawy wcześniej.

kim dotcom schmitz megaupload sala sądowa rozprawa areszt

O ile większość osób słysząc taką nowinę, z pewnością byłaby szczęśliwa, jednak nie Dotcom, który jest wściekły na ludzi którzy zniszczyli jego działalność. W rozmowie Dotcom twierdzi, iż władze USA zniszczyły Megaupload, Megavideo i dziesięć innych zależnych spółek w tym rozwijającą linię odzieżową N1. -"Zniszczyli 220 miejsc pracy. Miliony prawdziwych użytkowników Megaupload nie ma dostępu do swoich plików"

-"Odmówiono nam dostępu do dowodów, które oczyszczą nas, odmówiono funduszy by zapłacić naszym prawnikom, odmówiono wyboru prawników którzy mieli nas reprezentować, abyśmy mieli jakąkolwiek szansę na rzetelny proces" - mówi rozżalony Dotcom.

kim dotcom Schmitz megaupload szef ceo zdjęcie

Dla Megaupload najgorsze jest to, że wyrządzona nam szkoda nie może już zostać naprawiona, strona została doszczętnie zniszczona, a wraz z nią plany stania się spółką giełdową. -"Odbyliśmy już karę śmierci bez sądu (likwidacja witryny), jeśli więc jesteśmy niewinni zniszczenia nie mogą już być naprawione."

Według Dotcoma przyczyna jest niezwykle jasna i prosta, otóż sprawa Megaupload była prezentem dla Hollywood od skorumpowanych amerykańskich sił. -"Zamknięcie Megaupload było możliwe z powodu korupcji na najwyższym szczeblu politycznym, służeniu interesom ekstremistów autorskich w Hollywood".

Kim Dotcom twierdzi, że sprawa Megaupload to jeden wielki szwindel, a oni stali się ponownie pionkami w tej machnie. Jest jednak przekonany, że sprawiedliwość zwycięży -"To tylko kwestia czasu, zanim prawda wyjdzie. Pracujemy nad tym i robimy postępy."

megabox beta serwis usługa internet megaupload kim dotcom schmitz

Trzeba przyznać, że sprawa jest bardzo kontrowersyjna i więcej w niej niejasności niż pewnych prawnych "zaczepień", tym bardziej, że przez wiele lat działalność Megaupload była określana jako "legalna", a stała się "nielegalną" w przeddzień otwarcia nowej usługi MegaBOX, której zwolennikami byli artyści, do których to właśnie miała trafiać lwia część dochodów ze sprzedaży utworów, pomijając tym samym wytwórnie.

Jak zakończy się sprawa Megaupload?


Więcej o Megaupload:

Źródło: TorrentFreak, Di

Komentarze

83
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ICE1979
  68
  Sprawa nie jest kontrowersyjna poprostu bandyci z usa napadli na typa spowodowali straty, nie chca oddac kasy bo sa bezkarni, zlodzieje.
  • avatar
   Konto usunięte
   43
   Mnie nie interesuje czy Kim ma 350 samochodów, państwo na własność i w ogóle, że śpi na pieniądzach. Miał pomysł, wprowadził go w życie parę lat temu, udało się, a teraz tylko "żniwa" zbiera. Pieniądze zarabia w legalny sposób i jest ok. Mam nadzieję, że zostanie oczyszczony z zarzutów na amen.
   • avatar
    Konto usunięte
    39
    A ja mam nadzieje ze MegaBox wystartuje, czyli pokazanie w perfidny sposob srodkowego palca wytworniom i koncernom.
    • avatar
     Eddek
     30
     Ja bym chetnie zobaczyl, jak Dotcom pozywa rzad USA o wielo-miliardowe odszkodowanie za znieszczenie dzialalnosci, utrate zyskow, znieslawienie i szkode na rzecz klientow jego dzialalnosci, po czym wrocil z MegaBOX-em, zeby RIAA i MPAA sie zadlawili wlasnym łajnem.
     • avatar
      Konto usunięte
      26
      Nieźle,życze chłopakowi żeby było wszystko ok
      • avatar
       projectdarkstar
       24
       Jeżeli nie postawią mu zarzutów powinien zaskarżyć rząd USA za straty poniesione w wyniku zamknięcia strony/firmy.
       Jeżeli sędzia by na to poszedł to dostaną taki rachunek, że będą musieli kolejny kraj napaść żeby na niego zarobić.
       • avatar
        Konto usunięte
        19
        Kim po prostu nie zna najważniejszego prawa, które nieformalnie istnieje w całym 'cywilizowanym' świecie: Wolno ci prowadzić działalność gospodarczą tak długo i na takim obszarze na jakim nie zagraża to interesom polityków, ich rodzin, kolesiów oraz tych co politykom opłacili łapówki."

        Facet chciał płacić artystom z pominięciem pośredników (wytwórnie itd). I dostał po łapach za nieznajomość powyższego prawa. A tak opłacił by łapówkę politykom za ochronę i wytwórniom odszkodowanie 'za utracone korzyści' i biznes by się kręcił.
        • avatar
         adivxv5
         7
         Głupi są ci, którzy myślą, że w Stanach jest wolność i demokracja.
         • avatar
          aquadigger
          5
          oj zamknęliśmy panu stronę i wyrządzona szkoda nie może już zostać naprawiona, mówi się trudno -.-
          • avatar
           GunarDAN
           4
           Mi już nie chodzi o sprawę z Megaupload, ale osobiście Amerykę to bym zbombardował, zaorał i posadził lasy. Bo więcej z nią problemów niż pożytku.
           • avatar
            Konto usunięte
            4
            Spójrzmy prawdzie w oczy, zanim nie zamknęli Megavideo to 90% ludzi oglądało filmy właśnie tam. Wątpię, żeby agenci FBI byli wyjątkiem, sami pracownicy pewnie też tam oglądali.
            • avatar
             Konto usunięte
             3
             Bezprawie.
             • avatar
              stud3nt
              3
              Mam wielką nadzieję, że Kim nie zrezygnuje i pokaże skorumpowanym wieprzom środkowy palec. To nadal jest możliwe.

              W Polsce nie byłoby - najlepiej świadczy o tym pewien przedsiębiorca posiadający firmę produkującą luksusowe jachty. Wskutek błędnej decyzji skarbówki został aresztowany i osadzony na wiele miesięcy w więzieniu, a jego warta 20 milionów zł firma zbankrutowała, nie mogąc zapłacić olbrzymich kar. Potem się okazało, że jest niewinny, więc sądził się o odszkodowanie i po paru latach ciężkich procesów dostał... 20 tysięcy.

              Ameryka, Kanada, Australia to co innego.
              • avatar
               pawelr18r
               2
               @Cycek93
               tak tak. A nasze Donaldy i całe co zaraz poleca lizać dupe USA i zaraz byś sam biegał po iranie bo Ci kazali bo by wypadało. Takie coś by sie dobrze nie skonczyło. Moim zdaniem powinno się coś wydarzyć by zburzyć obecna Hierarchie rządów ale nie wojną. W jakiś sposob ACTA było w tym kierunku dobre i się jak widać rządy przestraszyły.
               • avatar
                inskript
                2
                Gdyby u nas byly takie ceny: 10$ to 10zł to ok, ale nie 40zł. Niestety to zabija u nas kupowanie oryginałów, bo jak u nich 10$ to jak dla nas 10 zł a nie 40...
                • avatar
                 Konto usunięte
                 1
                 Nie dziwi Was jedno,że artyści nie mogą zrobić swojego portalu,w którym za 20-30 groszy ( lub odpowiednik tej kwoty )sprzedawaliby swoje utwory,z których 1% przeznaczono by na utrzymanie portalu a reszta to zysk artysty?Niby mało,ale hit sprzedany w ilości 50-100 mln sztuk to już coś.
                 • avatar
                  nicrame
                  1
                  Widac tutaj bezposrednio jak bardzo skorumpowane sa wladze USA, jak strasznie niegodziwy i zlodziejski jest to kraj. Generalnie zawsze uwazalem USA za wielkie zlo, ale to pokazuje ze sa w stanie wykorzystac swoje sluzby pod byle pretekstem, bez zadnych podstaw prawnych. Podobnie z reszta jak w wypadku ataku na Irak i inne kraje posiadajace rope. USA to mimo wszystko straszny kraj, ktory kiedys spotka za to wszystko sroga kara, czego im z calego serca zycze.
                  • avatar
                   plewcio
                   1
                   nie gadajcie, USA to USA tamto.
                   w Polsce nie jest lepiej, tylko nikt tego z takim hukiem jeszcze nie zrobił.
                   Ale pomniejsze, podobne sprawy są!! i to często.
                   Inne państwa, pewnie tak samo rujnują niektóre osoby, przez swoją zafajdaną korupcję.
                   ktoś ma pomysł, nie smaruje - wielkie baty wnet poczuje.
                   • avatar
                    plewcio
                    1
                    kurde dodam tylko, że USA też nie lubię za politykę. Żeby nie było że jestem jej wielbicielem
                    • avatar
                     Konto usunięte
                     1
                     Breivikovi grozi maks 21 lat wiezieniak a Shmitzowi 20 lat za hostowanie plikow.Gdzie tu sprawiedliwosc ,ehh chyba nadal mamy sredniowiecze tylko technologiczne bo to w sredniowieczu palono czarownice na stosie a sprawa Shmitza wlasnie to przypomina.Mam nadzieje ze w przyszlosci zostanie bohaterem w walce o wolnosc.
                     • avatar
                      Player1
                      0
                      I jak tu wierzyć w dobre intencje stojące za takimi umowami jak ACTA czy podobnymi rozwiązaniami prawnymi. Ten gruby od Megauploadu też pewnie swoje mam za uszami, ale to nie zmienia faktu, że aresztowanie i zajęcie majątku nie może odbywać się niezgodnie z przepisami obowiązującego prawa. Liczę na to, że chłop wyjdzie cało z opresji, odbuduje swoją firmę i utrze koncernom fonograficznym nosa.
                      • avatar
                       Konto usunięte
                       -1
                       Cos mi sie z klawiatura zrobilo, wiec jeszcze raz:

                       Apple utrzymuje aktualne status quo dlatego jest nietykalne - to co robil, a raczej planowal ten facet to byloby zabojstwo dla aktualnego systemu i smierc, miedzy innymi, sklepu Appla. Wiec twierdzenie, ze to na 99% rowniez Apple jest w 100% prawdziwe. Pobudka - mamy AD 2012, korporacje stoja ponad prawem.

                       • avatar
                        Konto usunięte
                        -4
                        to nie zamkna tego zlodzieja ?
                        • avatar
                         Kobrar
                         -37
                         Czemu wszyscy mu kibicują? Bo miał dobry pomysł? Nie rozgrzesza go to z niczego, co zrobił. Nie mówię, że 'racja' jest po stronie FBI, ale zdecydowanie nie jest po stronie Dotcoma.
                         • avatar
                          0
                          Złota łopata dla mnie!